Skandál s únikem informací byl "babišovský manévr". Saša Vondra vysvětlil, proč z něj má vicepremiér radost

13. 2. 2016 13:28

Za obrovský průšvih označil bývalý ministr zahraničí Alexandr Vondra (ODS) fakt, že Česko výměnou za propuštění pětice zadržovaných Čechů nevydalo zadržovaného Libanonce Alího Fajáda Spojeným státům, které o to požádaly, ale nechalo jej odletět do Libanonu.

Skandál s únikem informací byl "babišovský manévr". Saša Vondra vysvětlil, proč z něj má vicepremiér radost
Foto: CEVRO Institut
Popisek: RNDr. Alexandr Vondra, ředitel Centra transatlantických vztahů VŠ CEVRO Institut

Podle Vondry měla česká vláda aspoň zkusit hrát o čas. „Představa, že těch pět zadržovaných v Libanonu bylo bezprostředně ohroženo na životě, když tady v pankrácké věznici seděl Alí Fajád, je dost naivní,“ řekl Vondra serveru Echo 24. Podle něj měl Fajád pro libanonský Hizballáh podstatně větší cenu než všech pět Čechů dohromady. „Dalo se dál držet Fajáda v pankrácké věznici, nepouštět ho ani ho Američanům nevydávat, a zároveň se s partnerskými zpravodajskými službami bavit, jestli se ta situace nedá řešit jinak než totálním stažením ocasu, ke kterému v posledních dnech došlo,“ vysvětlil Vondra svůj názor na celou věc.

Celý text je ZDE

Případ je podle něj „obrovský průšvih“, zvlášť ve spojení s úniky informací z prostředí tajných služeb o výši výkupného, které český stát zaplatil za propuštění dvou mladých Češek zadržovaných v Pákistánu. Podle Vondry jde v tomto případě o „babišovský manévr“.

Co tím konkrétně myslel? Prý PR operaci, která se z toho snaží vytěžit okamžité zisky bez ohledu na středně- a dlouhodobé následky. Ty budou prý strašlivé. „Budeme vydíratelní zločinci a teroristy a nikdo ze spojeneckých tajných služeb s námi nebude chtít spolupracovat. Mám podezření, že babišovská část vlády z toho chtěla vytěžit popularitu. A doufám, že je to i lekce pro amerického velvyslance, který se tu rok choval jako Babišův velký přítel a neváhal ho navštěvovat na party v Čapím hnízdě,“ dodal Alexandr Vondra.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zakázaný a zablokovaný Petr Hampl posílá vzkaz k výsledku voleb. Čtěte

7:40 Zakázaný a zablokovaný Petr Hampl posílá vzkaz k výsledku voleb. Čtěte

Český protiislámský politický aktivista Martin Konvička sdílel na svém facebookovém profilu komentář…