Smutný stav opozice proti Putinovi: Je to čím dál horší. Má cejch páté kolony, lidé se bojí chodit na akce

2. 3. 2016 12:51

Situace ruské opozice se od vraždy Borise Němcova zhoršila, informuje Český rozhlas Plus. Od vraždy tohoto bývalého opozičního politika a vicepremiéra uplynul v sobotu rok. Toto smutné výročí si za mimořádných policejních opatření připomněly v Rusku desetitisíce lidí.

Smutný stav opozice proti Putinovi: Je to čím dál horší. Má cejch páté kolony, lidé se bojí chodit na akce
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Zavražděný kritik Kremlu Boris Němcov

Podle Českého rozhlasu vražda Němcova ruskou opozici velice zasáhla. Její členové si nyní stěžují na čím dál větší pronásledování ze strany úřadů. Například podle učitelky zvláštní školy Naděždy Mitjuškinové byla vražda Němcova okamžik, od něhož už nevede cesta zpět. Mimo jiné například agentuře AP uvedla, že s členy ruské opozice se stále častěji jedná jako s lidmi, kteří mají lepru. 

„Když Němcovův kolega a přítel Ilja Jašin loni kandidoval do zastupitelstva v městě Kostroma, místní tiskárny mu odmítly vytisknout propagační letáky a voliči pro něj nehlasovali, protože se báli propuštění z práce,“ uvádí Český rozhlas.

Původní text najdete ZDE

Klesají i počty demonstrantů, kteří se staví proti vládě prezidenta Vladimira Putina, údajně právě z obav ze zatčení. Největší shromáždění opozice se podle informací Českého rozhlasu konalo loni dva dny po Němcovově smrti. Moskevský magistrát opakovaně zamítá i žádost opozice vytvořit na místě Němcovovy smrti pamětní desku. 

„Prokremelská média označují všechny Putinovy kritiky za zrádce ve službách nepřátelského Západu a Němcova za ‚jednoho z vůdců páté kolony‘. Podle opozice jeho vraždu umožnila právě atmosféra nenávisti a nesnášenlivosti,“ podotýká také rozhlas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlá přezdívka pro Merkelovou. A zlé vyhlídky pro ni

6:41 Zlá přezdívka pro Merkelovou. A zlé vyhlídky pro ni

K situaci v německé politice se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil komentátor Luděk Frýbort. Podl…