Sněmovna se dnes bude zabývat zákonem o vojácích z povolání

19. 9. 2014 6:05

Poslanci by dnes měli schvalovat novelu zákona o vojácích z povolání, která mění zejména systém odměňování příslušníků ozbrojených sil. Rozhodnout by měli taky o navýšení střednědobých výdajových rámců na následující dva roky. Sněmovna se rovněž bude dál zabývat například novelami zákonů o auditorech a o investičních fondech.

Sněmovna se dnes bude zabývat zákonem o vojácích z povolání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání poslanecké sněmovny

Předloha o vojácích z povolání dá vojákům kariérní řád a narovná platové podmínky. Propojí se zastávané funkce s hodností a služebním platem a zavede se přehlednější a předvídatelnější kariérní růst.

Výdajové rámce mají proti dříve schváleným vzrůst v prvním roce o 16 miliard a v dalším roce o 27,5 miliardy korun. Vláda je chce navýšit kvůli podpoře hospodářského růstu a svým prioritám.

Poslanci by měli schválit prodloužení letošní mise českých stíhaček na Islandu

Novela zákona o auditorech zpřesňuje kompetence Rady pro veřejný dohled nad auditem a Komory auditorů. Předloha o investičních společnostech a fondech přichází mimo jiné s tím, že zaměstnanecké penzijní fondy by do budoucna neměly při investování spoléhat výhradně na informace ratingových agentur.

Poslanci by měli schválit prodloužení letošní mise českých stíhaček na Islandu z pěti na devět týdnů. V úvodním kole je na programu novela školského zákona, která například upravuje podmínky pro vzdělávání dětí se speciálními potřebami a zřizuje registr učitelů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…