Sněmovní bezpečnostní výbor má dnes vyslechnout Šlachtu a Komárka

23. 6. 2016 6:11

Kvůli reorganizaci policie se dnes sejde sněmovní bezpečnostní výbor. Svolal ho jeho místopředseda Bronislav Schwarz (ANO) na žádost policistů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, kteří chtějí poslance informovat o možném propojení policie na lidi z kriminálního prostředí a o okolnostech reorganizace. K situaci se chystá vyjádřit také prezident Miloš Zeman.

Sněmovní bezpečnostní výbor má dnes  vyslechnout Šlachtu a Komárka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, bývalý šéf ÚOOZ

O možnost mluvit před výborem požádali odcházející šéf ÚOOZ Robert Šlachta a vedoucí ostravské expozitury útvaru Jiří Komárek. Ten v pondělí řekl, že zaznamenal pokusy ze strany policejní inspekce o průniky do spisů. Policejní prezident Tomáš Tuhý v úterý na Komárka podal trestní oznámení kvůli jeho dalšímu tvrzení, že je Tuhý podezřelý z úniku informací.

Předseda výboru pro bezpečnost Roman Váňa (ČSSD) si ze zahraniční cesty stěžoval na to, že Schwarz výbor svolal za jeho zády. Sociální demokraté upozorňovali, že by nemusel být schválen program jednání. Pozvané policisty a olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana je navíc nutné zbavit povinnosti mlčenlivosti. Schwarz chce schůzi zahájit jako veřejnou a věří tomu, že hosté vědí, co si mohou a nemohou dovolit říct. Koaliční špičky se ve středu večer shodly na tom, že pokud by policisté měli hovořit o nějakých utajovaných skutečnostech, o jejich zbavení mlčenlivosti by musela zřejmě rozhodnout Sněmovna.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman se vysmál Ukrajinci a vyslovil za Česko podporu věci, která štve EU, USA i Ukrajinu

12:10 Zeman se vysmál Ukrajinci a vyslovil za Česko podporu věci, která štve EU, USA i Ukrajinu

Prezident Miloš Zeman předstoupil před novináře u příležitosti oficiální návštěvy Ruské federace.