Sobotka jednal s Junckerem o lepším dočerpání peněz z fondů EU

23. 4. 2015 20:14

O možnostech lepšího dočerpání evropských peněz z minulého finančního období dnes v Bruselu jednal český premiér Bohuslav Sobotka s šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Novinářům poté předseda české vlády řekl, že věci by mohlo napomoci takzvané fázování, tedy rozdělení už zahájených projektů mezi dvě finanční období.

Sobotka jednal s Junckerem o lepším dočerpání peněz z fondů EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka volí místopředsedy ČSSD

Jedná se hlavně o velké a na dobu realizace náročné projekty, například dopravní infrastrukturu, které Česká republika nestihne dokončit do konce letošního roku. Možné by tak mělo být jejich rozdělení tak, aby zbývající části byly proplaceny v už současném víceletém programovém období. O věci nyní budou jednat experti komise a zástupci českých ministerstev.

Sobotka připomněl, že v minulých dvou letech ČR nestihla vyčerpat přibližně 20 miliard korun. "Já bych rád letos udělal všechno pro to, aby ta částka byla co nejmenší," poznamenal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…