Sobotka promluvil: Ve svých e-mailech nic tajného nevyzrazuji

7. 1. 2016 11:03

„Ve svých e-mailech nic tajného nevyzrazuji,“ zareagoval pro Respekt.cz na zveřejnění své soukromé korespondence předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Do jeho e-mailové schránky se totiž nabourali hackeři a zveřejnili stovky konverzací.

Sobotka promluvil: Ve svých e-mailech nic tajného nevyzrazuji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Za dva roky ve funkci premiéra jsem nikdy žádným e-mailem neposílal žádné informace, které by podléhaly jakémukoliv stupni utajení. Takové informace mají předepsaný režim, v jakém je s nimi možné nakládat,“ uvedl pro Respekt Sobotka ujištění, že v jeho korespondenci není nic, co by ohrožovalo národní bezpečnost. 

Zatím však nepotvrdil, zda e-maily, které zveřejnil portál White Media, jsou autentické a pocházejí skutečně z jeho účtu. Pravost e-mailů však již odsouhlasili někteří odesílatelé, s nimiž si Sobotka korespondoval. Ten, z jehož pera pocházelo nejvíce e-mailů, premiérův poradce Oto Novotný, však zatím mlčí s odkazem na policejní vyšetřování.

Premiérovy e-maily nejsou první, které server zveřejnil. Již dříve se naboural do účtů expremiéra Vladimíra Špidly či bývalého šéfa Strany zelených Ondřeje Lišky.

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

19:59 VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl prezidentem omilo…