Sobotka z ODS vypráskal Zemana. K nám do Senátu můžete kdykoliv, pane velvyslanče, vzkazuje Schapirovi

6. 4. 2015 12:49

Ke kritikům prezidenta Miloše Zemana za jeho ostrý výrok na adresu velvyslance USA Andrewa Schapira se přidal první místopředseda senátu Přemysl Sobotka (ODS). Vyzval vládu, aby Zemanovu květnovou cestu do Moskvy nepodpořila, a americkému velvyslanci vzkázal, že dveře českého Senátu jsou pro něj vždy otevřené.

Sobotka z ODS vypráskal Zemana. K nám do Senátu můžete kdykoliv, pane velvyslanče, vzkazuje Schapirovi
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka

Sobotka tak parafrázoval Zemanův výrok, který pronesl ve velikonočním rozhovoru  pro ParlamentníListy.cz. V něm prezident Schapirovi vzkázal, že dveře Pražského hradu pro něj zůstávají uzavřené. Hlava českého státu tak reagovala na Schapirova slova, kterými Zemanovu účast na moskevských oslavách konce druhé světové války kritizoval.

Podle místopředsedy horní parlamentní komory Zeman svým výrokem o tom, že zavírá dveře velvyslanci USA, opět prokázal, že mu chybějí takt a diplomatické myšlení. „Vyzývám proto vládu, aby znovu zvážila podporu prezidentovy cesty do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války,“ uvedl Přemysl Sobotka.

Hrdinství přeživších i padlých vojáků Rudé armády při osvobozování Evropy od nacismu lze podle jeho názoru vyjádřit i jinak než osobní cestou do země, „která v současnosti porušuje mezinárodní pravidla a úmluvy a rozdmýchává napětí mezi státy“.

Naopak Schapirovi Sobotka vzkázal, že pro něj osobně zůstávají USA naším klíčovým spojencem a zárukou bezpečnosti.

Celý text prohlášení Přemysla Sobotky je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…