Šok: Angela Merkelová obrací ve věci uprchlíků?

14. 12. 2015 9:01

Německá kancléřka hodlá dle informací britského deníku The Guardian snížit počet přicházejících uprchlíků do země. Chce tak v předvečer konání kongresu CDU přece jenom vyjít vstříc kritikům své přistěhovalecké politiky „otevřených dveří“.

Šok: Angela Merkelová obrací ve věci uprchlíků?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Merkelová nicméně odolala tlaku svých spojenců v rámci Křesťanské a demokratické unie (CDU), aby stanovila přesnou hranici pro žadatele o azyl, kterých v letošním roce Německo eviduje 340 000. „Zároveň však musíme vzít v potaz obavy lidí, kteří se obávají o budoucnost Německa. To znamená, že značně snížíme počet přicházejících migrantů,“ prohlásila německá kancléřka včera v televizi ARD a znovu zopakovala, že stanovení horní hranice počtu migrantů nebylo součástí usnesení CDU. Projednávat se v každém případě bude na dvoudenním sjezdu strany, který začíná právě dnes v Karlsruhe.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Kancléřka také dodala, že v rámci strany má její snaha snižovat počet migrantů plnou podporu. V minulých týdnech Merkelová jednala s Tureckem o zesílení opatření namířených proti obchodníkům s lidmi, o zlepšení situace v uprchlických táborech v Turecku, Libanonu a Jordánsku a s ostatními partnery Evropské unie o posílení kontroly vnějších hranic. Straničtí kritici přistěhovalecké politiky Merkelové chtějí zredukovat počet migrantů ještě před volbami ve třech spolkových zemích konaných příští rok v březnu, aby tak zvýšily šance na pokračování současné vládní koalice i po parlamentních volbách v roce 2017.

Jak uvádí britský deník, Merkelová hledá také řešení na úrovni Evropské unie, kde se systém pro přerozdělování uprchlíků nesetkává s úplným pochopením. Kritici zejména poukazují na její srpnové rozhodnutí poskytovat azyl syrským uprchlíkům bez ohledu na to, jestli bylo Německo jejich první zemí v EU, do které vstoupili. Toto rozhodnutí dle jejich názoru urychlilo příliv migrantů do Německa i celé Evropy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

19:59 VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl prezidentem omilo…