Soud oznámí rozsudek v případu exprimátora Českých Budějovic

20. 1. 2016 7:29

Krajský soud v Českých Budějovicích dnes vynese rozsudek v kauze bývalého primátora jihočeské metropole Juraje Thomy. Hrozí mu až šestileté vězení za to, že v roce 2010 podepsal dodatek ke smlouvě na zakázku v oblasti IT za 37 milionů korun, aniž by ji schválila rada města. Navíc obvyklá cena za podobnou zakázku může být podle znalců až o 12 milionů korun nižší. Thoma vinu od začátku popírá a před soudem uvedl, že jde o cílenou kampaň proti jeho osobě.

Soud oznámí rozsudek v případu exprimátora Českých Budějovic
Foto: Redakce
Popisek: primátor Českých Budějovic Juraj Thoma (hnutí Občané pro Budějovice)

Podle státního zástupce Václava Průchy nelze Thomovu vinu zpochybnit. Obhajoba zase tvrdí, že při dokazování nebyl bývalému primátorovi prokázán přímý ani nepřímý úmysl. Thoma, jenž byl primátorem v letech 2006 až 2014, se kvůli obžalobě nestal po předloňských podzimních volbách náměstkem primátora za tehdejší koaliční hnutí Občané pro Budějovice (OPB). Odůvodnil to tím, že se hodlá soustředit na soudní při a udělat maximum pro očištění svého jména.

Podstatou kauzy je skutečnost, že primátor podle policie v červnu 2010 jako úřední osoba neoprávněně uzavřel dodatek ke smlouvě o dodávce počítačového zařízení a vybavení se společností BitServis. Státní zastupitelství začalo případ řešit před třemi lety, ale po několika měsících primátorovo stíhání zastavilo. Policie se však předloni k vyšetřování vrátila a státní zastupitelství tehdy podalo návrh na obžalobu Thomy.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 2 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Uprchlíků ubývá, uklidňují všichni. Jenže pravda je prý úplně jinde

18:07 Uprchlíků ubývá, uklidňují všichni. Jenže pravda je prý úplně jinde

Podle serveru The Daily Mail proudí do Evropy více uprchlíků, než oficiální kanály přiznávají. Jen z…