Soudce se smí kritizovat pouze „věcně a konstruktivně“. Jinak je v pořádku mastná pokuta, posvětil dnes Ústavní soud

28.01.2016 20:21 | Zprávy

Zbyněk Šimůnek, zmocněnec muže, jenž se již dlouhá léta soudí s někdejší partnerkou o to, kdo se bude starat o jejich děti, narazil u Ústavního soudu. Zostra se pustil do plzeňské soudkyně a dostal za to pokutu padesát tisíc korun. Nešetřil ani sprostými slovy. Proti pokutě se sice odvolal, ale Ústavní soud konstatoval, že soudce lze kritizovat jen konstruktivně a především bez vulgarit.

Soudce se smí kritizovat pouze „věcně a konstruktivně“. Jinak je v pořádku mastná pokuta, posvětil dnes Ústavní soud
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

„O soudkyni, kterou (Šimůnek) obvinil z podjatosti, Šimůnek napsal, že je podezřelá z podvodu, manipuluje s důkazy, je hysterická, potřebuje psychiatrické léčení, je osobou mentálně retardovanou a její jednání připomíná praktiky nacistické SS,“ napsal server Lidovky.cz s odvoláním na ČTK. V dopise, který jí poslal, ale bylo k nalezení ještě více vulgarit. Zmocněnec tedy dostal pokutu 50 tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Byty

Ptáte se, jestli chceme byty, docela zbytečná otázka, když je tu o bydlení nouze. Jedna věc je ale stavět a druhá umožnit, aby byly pro lidi finančně dostupné, což nyní nejsou. Máte nějaké řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Premiér Fiala to musel vědět.“ U Moravce přišlo závažné obvinění

14:34 „Premiér Fiala to musel vědět.“ U Moravce přišlo závažné obvinění

Hnutí ANO čeká, zda ve čtvrtek vláda Petra Fialy sama podá demisi a v demisi také dovládne. „Vláda u…