Jedna z prvních otázek se týkala toho, jaké mají jednotlivé strany priority.
Rakušan by otevřel krajský úřad a změnil jeho řízení. Oproti tomu komunista Štefek představil rovnou pět konkrétních pilířů, o které by se v případě získání hejtmanského postu opřel - důstojnost, kvalita života, ekonomický rozvoj kraje, racionalizace a důvěra, to znamená v jejich podání otevřít úřad více občanům. "Spousta věcí se v tomto směru podařila, ale je to třeba dotáhnout do konce," dodal k tomu komunista Štefek.
TOPkař Tiso si myslí, že Středočeský kraj by měl mít svou vizi. „Naše vize je zdravé srdce Čech. Chceme vysoce prosperující region, ve kterém se lidem dobře žije,“ nastínil. Vacek ze společné kandidátky čtyř politických subjetků vidí slabiny kraje především v oblastech dopravy, zdravotnictví a školství. Hejtmanský kandidát Svobodných a Soukromníci Zálom uvedl, že jejich prioritou je stav silnic, zprůhlednění dotací pro obce a zefektivnění fungování kraje. „Aparát kraje by měl být menší, současný moloch se příliš rozbujel,“ podotkl.
Podle Jermanové z ANO nemá kraj vizi. „Pokud uspějeme, chceme se s koaličním partnerem dohodnout na vizi,“ poznamenala. Zdravotnictví, bezpečnost, sociální jistoty a dobré využívání dopravy následně uvedl jako své priority lídr kandidátky ČSSD a současný hejtman Petera. Podle Kupky vázne v kraji školství. ODS by proto chtěla o více než 100 milionů korun tuto kapitolu posílit.
Kopřiva z Pirátů na to šel zcela jinou cestou, a to přes majetková přiznání, která by v případě úspěchu jeho strany museli předložit všichni zastupitelé.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam