Stálé přerozdělování běženců bude, členské státy ponesou spravedlivé břemeno. Toto dnes svým voličům slíbila Angela Merkelová

17. 10. 2015 17:52

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes před spolustraníky ve svém volebním obvodě v severoněmeckém Grimmenu hájila svou politiku vůči uprchlíkům a kritizovala Evropskou unii za dosud nespravedlivé rozložení břemene. Zopakovala, že Německo uprchlickou krizi zvládne, ale zdůraznila, že jde o globální úkol.

Stálé přerozdělování běženců bude, členské státy ponesou spravedlivé břemeno. Toto dnes svým voličům slíbila Angela Merkelová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Merkelová na krajském sjezdu své Křesťanskodemokratické unie (CDU) řekla, že ji zklamala reakce Evropské unie na příliv uprchlíků. "Dodnes tu chybí tu spravedlivé rozdělení břemene. Byly podniknuty první kroky v podobě záměru spravedlivě rozdělit 160.000 uprchlíků, ale ještě neexistuje stálý přerozdělovací mechanismus," kritizovala podle stanice NDR.

Pokud chce být Evropa solidární, musí tuto záležitost brát vážně všech 28 členských států EU, a nikoli jen čtyři nebo pět.

Kancléřka znovu ujistila, že výzvy plynoucí z uprchlické vlny lze zvládnout. "Zvládneme to," zopakovala své krédo. Vzhledem k tomu, že ve světě je 60 milionů uprchlíků, však podle ní jde o celosvětový úkol.

Merkelová se však také vyslovila pro rychlejší vracení lidí, kteří nemají právo na azyl. "To znepokojuje mnoho lidí. Tomu rozumím," poznamenala.

Letos podle ní požádá o azyl v Německu dohromady nejméně 100.000 Albánců a Kosovanů. V zásadě podle kancléřky musí být všech 100.000 vráceno.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

"Ruský špion", který kul pikle s europoslancem Štětinou a prezidentem Zemanem. Nyní promluvil pro PL

4:42 "Ruský špion", který kul pikle s europoslancem Štětinou a prezidentem Zemanem. Nyní promluvil pro PL

PŘÍBĚH Cizí špion, donašeč Kremlu. Tím se pro většinu českých médií stal známý ruský novinář Vladimi…