Starostka Calais zakázala demonstraci proti uprchlíkům. Bojí se násilností

4. 10. 2015 7:55

Dnes po druhé hodině odpoledne měla ve francouzském přístavním městě Calais začít demonstrace proti uprchlíkům, jenže nezačne, tedy alespoň ne legální cestou. Starostka Calais Natacha Bouchart ji zakázala, protože se obává fyzických násilností. V této souvislosti padlo i jméno předsedkyně radikální Národní fronty Marine Le Penové.

Starostka Calais zakázala demonstraci proti uprchlíkům. Bojí se násilností
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil uprchlický tábor na Sicílii

Hnutí „Calaiských naštvaných“ chtělo uspořádat demonstraci namířenou proti uprchlíkům. Přístavní město se totiž už dlouho potýká s problémy, které způsobují především běženci, jež se snaží prakticky za jakoukoli cenu dostat do Velké Británie. Nejmocnější žena v Calais, starostka Natacha Bouchart ale akci zakázala, neboť se bojí násilností.

"Pro klid,  a aby se předešlo problémům  vyplývajících z demonstrace, které mohou být závažné", píše se v odůvodnění rozhodnutí. "Akce by mohla přerůst z verbálního do fyzického násilí a to není řešení," dodala starostka. S odvoláním na francouzské zdroje o tom informuje server První zprávy.cz.

Obavy ve starostce vyvolává i skutečnost, že v pátek do Calais dorazila šéfka Národní fronty Marine Le Penová, která by mohla frustraci části občanů Calais ještě přiživit. Podle Bouchartové se extremistické strany jen snaží manipulovat s rozhněvanými občany, což nikdy nevedlo k ničemu dobrému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…