Paní starostko, tzv. doba hájení pro vás skončila. Jak byste shrnula svých prvních sto dní ve funkci? Je něco, co vás, ať již kladně nebo záporně, překvapilo?
Kdepak sto dní hájení. Něco takového si v komunální politice nemůžete dovolit. Naskakujete do hodně rozjetého vlaku, pokud něco neumíte, musíte se učit za pochodu. Od prvního dne ve funkci jsem v jednom kole. Máme za sebou tři zastupitelstva, všechny komise a výbory jsou už plně funkční. Znovu začal fungovat zastupitelský klub, který slouží jako široká názorová platforma, ze které můžeme čerpat inspiraci pro svou práci. S kolegy místostarosty jsme se snažili udělat maximum pro to, aby občané i úředníci změnu ve vedení radnice nevnímali jako něco revolučního. Stále analyzujeme některé procesy a zamýšlíme se nad tím, jestli by nemohly fungovat lépe. Vezmeme-li v potaz, že v tom ještě figurovaly vánoční a novoroční svátky, neudělali jsme toho za posledních sto dní zrovna málo.
Jste první porevoluční starostkou města. Plánujete tak nějaké změny uvnitř úřadu? Promítne se změna pohlaví v řízení města?
Doufám, že ano. Ženský pohled na věc se přeci jen od mužského liší. A já sama nejsem příznivkyní nekonečných debat, mám ráda racionální a praktická řešení.
Uvnitř úřadu dochází jen k drobným organizačním změnám. Naší snahou je od začátku maximální zefektivnění práce úředníků. Každý z nich by měl vědět, za co a komu zodpovídá. Chceme definovat jasná a jednoznačná zadání. Je třeba dobře nastavit kontrolní mechanizmy, účelně řídit městské organizace, odpovědně nakládat se svěřeným majetkem. To je obsahem naší práce, nehledejme v tom nic jiného.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kateřina Synková