Státy na balkánské trase jsou ve střehu. Vypracují bezpečnostní plán pro případ nové migrační vlny

8. 2. 2017 17:31

Státy na takzvané balkánské migrační trase se na dnešní konferenci ve Vídni dohodly, že do dubna vypracují bezpečnostní plán pro případ nové vlny masové migrace. Také chtějí uzavřít zbývající možnosti, jak z Řecka do Německa nelegálně projít, informovala agentura DPA. Konference se zúčastnil i zástupce České republiky.

Státy na balkánské trase jsou ve střehu. Vypracují bezpečnostní plán pro případ nové migrační vlny
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Rakouský ministr vnitra Wolfgang Sobotka shodu mezi státy označil za jasný signál pašerákům lidí a převaděčům, že hranice nebude možné nelegálně překračovat. Dodal, že státy účastnící se konference jsou ostražité a chtějí včas opětovnému vyhrocení situace zabránit.

Na jednání do rakouské metropole přijeli i zástupci zemí Středoevropské obranné spolupráce (CEDC), Českou republiku zastupoval náměstek ministra obrany Jakub Landovský.

Balkánskou migrační trasu se podařilo dotčeným zemím uzavřít loni. Od té doby počet běženců, kteří přes Balkán projdou, dramaticky klesl. Podle rakouského ministra obrany Hanse Petera Doskozila se po této cestě do Rakouska v lednu dostalo na 1 500 žadatelů o azyl.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…