„Víte, když jako Čech (a vůbec Evropan) přijedete sem do Zálivu, tak si jednoho slunného dne uvědomíte, že strašně smrdíte. Já vím, já vás slyším. Vy přece nesmrdíte, vy se sprchujete parfémem od Bosse, vy jste hotový chodící záhon frézií. To jsem si myslel taky – ale houby. Tady v Arábii byste i s celým bossem smrděli jak řeckej přístav za odlivu. Akorát by vám to místní ze zdvořilosti neřekli. My Evropani máme, bohužel, sklon se při 55° C trochu potit. A naše evropské parfémy tady v tom hicu vůbec nezabírají. Ale vůbec – jsou moc slabé,“ rozepsal se Jaroš.
Podle jeho slov místní lidé vůně milují a zacházejí s nimi mnohem lépe než my. „A nejlepší vůně na světě se už 6000 let dělají tady v Ománu, kde roste nejkvalitnější kadidlovník pravý neboli olibanum,“ zmínil marketér. A popsal, jak každá rodina má svůj recept, mnozí muži si „oblékají“ i několik vrstev parfému, které se postupně za chůze rozvíjejí.
„Ale na druhou stranu jsou ty místní vůně tak těžké a kořeněné, že kdybych si je vzal do té Prahy, tak vás rovnou vezou na ARO. I tady je to taková síla, že některé kolegy poznám už asi tři metry předtím, než dojdou k mému stolu, ani nemusím zvednout hlavu,“ zmínil s tím, že úplně nejdrsnější je vůně zvaná oud.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef