Střílení po migrantech na hranicích. Tento názor vážně zní od předsedkyně strany, mířící do německého parlamentu

31. 1. 2016 11:19

Neobvykle ostře by proti migrantům postupovala předsedkyně německé protievropské a krajně pravicové Alternativy pro Německo (AfD) Frauke Petryová. Ta totiž v novinovém rozhovoru prohlásila, že v případě nutnosti by měli policisté na hranicích používat proti uprchlíkům střelné zbraně.

Střílení po migrantech na hranicích. Tento názor vážně zní od předsedkyně strany, mířící do německého parlamentu
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

Podle slov Petryové by měly německé jednotky střežící hranice „udělat vše pro to, aby zabránili jejich ilegálnímu přechodu, dokonce i za použití zbraní. Tak je to totiž v zákoně,“ citoval slova předsedkyně AfD server Echo 24 s odvoláním na německý rozhlas Deutsche Welle.

Celý text je ZDE

Když se redaktor deníku zeptal, zda si předsedkyně AfD skutečně myslí, že součástí německé legislativy je i příkaz ke střelbě, Petryová se prý zamotala do zmateného vysvětlování.

„Neřekla jsem příkaz ke střelbě. Ani já si to nepřeji. Ozbrojená síla je ta poslední možnost. Potřebujeme důkladné kontroly, abychom zabránili velkému množství migrantů ilegálně přecházet hranice,“ uvedla Petryová.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

16:26 Sobotka se držel funkce jak jistý materiál košile. Prezident Zeman potvrdil jmenování Babiše premiérem, podpořil Okamuru a „odpuzujícího“ Kalouska vyzval k odstoupení

Prezident Miloš Zeman se v rozhovoru pro server Blesk.cz v Lánech vyjádřil k výsledkům voleb. Moderá…