Stropnický v ČT: I přes odlišné výroky prezidenta bylo na summitu jasné, co chceme

5. 9. 2014 22:28

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) v pátečních Událostech, komentářích hovořil o dnes skončeném summitu NATO. Česko patří mezi ty členské země, které zcela neplní své závazky, protože neinvestuje dost peněz do armády, konkrétně dvě procenta HDP ročně. Podaří se to změnit, když se k tomu Česko zavázalo v době vstupu do aliance? Hovořil také o rusko-ukrajinské krizi.

Stropnický v ČT: I přes odlišné výroky prezidenta bylo na summitu jasné, co chceme
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

V otázce navýšení investic do armády jde podle Stropnického především o to, aby se podařilo zastavit trend poklesu investic do armády. Tento postoj zastávala Česká republika. V této souvislosti stojí za pozornost, že Ministerstvo obrany dostalo pro příští rok o miliardu a půl víc. „Uspoříme i na nákladech a na prodeji nepotřebného majetku, takže já věřím, že náš rozpočet bude ještě vyšší,“ podotkl Stropnický. Ministerstvo obrany počítá se 43,5 miliardami korun.

Česko také nabídne pomocnou ruku při budování jednotek rychlého nasazení aliance. Stropnický také zdůraznil, že bylo na jednání jasné, co Česko chce. A to i navzdory poněkud odlišným výrokům prezidenta Miloše Zemana. Podle Stropnického by měl svá slova vysvětlovat především prezident sám, ale jako ministr obrany nemá se Zemanovým pohledem na věc žádný problém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 15 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Už jsem se styděl, že dělám v ČT. Je to akvárium bez kontaktu s realitou. Odcházející redaktor zcela otevřeně o tom, jak to teď chodí na Kavčích horách

7:26 Už jsem se styděl, že dělám v ČT. Je to akvárium bez kontaktu s realitou. Odcházející redaktor zcela otevřeně o tom, jak to teď chodí na Kavčích horách

Adam Komers odvedl za pětadvacet let v ČT kus práce, byl redaktorem, šéfoval regionální sekci a do p…