Světoznámý zpěvák běduje: Stal jsem se obětí Putinovy propagandy

13. 7. 2016 6:31

Zpěvák německé hudební skupiny Rammstein Till Lindemann si v bulvárním deníku Bild stěžuje, že se stal obětí propagandy Vladimira Putina. Navzdory tvrzení ruských médií prohlašuje, že nikdy nechválil ruského prezidenta.

Světoznámý zpěvák běduje: Stal jsem se obětí Putinovy propagandy
Foto: kremlin.ru, tan
Popisek: Vladimir Vladimirovič Putin, prezident Ruské federace

Prokremelská média v posledních dnech informovala o tom, že se Lindemann v průběhu koncertu Rammstein pochvalně vyjadřoval o ruském prezidentu Putinovi. Samotný frontman vlivné hudební skupiny však něco takového popírá a uvádí vše na pravou míru. „Je to naprostá blbost. Stal jsem se jen obětí Putinovy propagandy. Nikdy jsem ruského prezidenta nechválil,“ konstatuje Lindemann s tím, že za ním pouze přišli přátelé ruského promotéra Eda Radnikova a „vrazili“ mu do ruky iPhone s Putinovou podobiznou.

„Sdělili mi, že mi telefon posílá ruský prezident a pak se mě zeptali, jak se mně líbí Moskva. Dal jsem palec nahoru a řekl jim, že Moskva je skvělé město. A to bylo vše,“ cituje Bild Lindemannovo prohlášení. Moskevský koncert se konal 19. června a během následujících dní si prokremelská média vyjádření německého hudebníka upravila k obrazu svému. „Německá kancléřka Merkelová se nemůže pochlubit takovou popularitou, jakou má Putin. Mám ho rád. Na rozdíl od mnoha jiných to není žádná loutka, ale tvrdý vůdce,“ citoval údajné výroky zpěváka Sputnik.

Lindemann měl také podle k Putinovu režimu loajálního Sputniku říci, že všechny politické útoky vůči Rusku jsou krajně nespravedlivé. „Rusko jen hájí své zájmy. Sankce by naopak měly být směřovány proti těm, kteří hrají neférovou hru a vyvolávají mezinárodní konflikty. Všeobecně jsem přesvědčen, že svět zachrání muzika,“ měl údajně Lindemann po koncertu prohlašovat. V německém deníku Bild však vše popírá a tvrdí, že z principu on ani další členové kapely podobná politická vyjádření nevydávají.

Ať už to bylo s vyjádřením Lindemanna ve skutečnosti jakkoli, ruského prezidenta přece jenom pár známých tváří ze Západu podporuje. Mezi hlavní příznivce patří oceňovaný francouzský herec Gérard Depardieu, který dokonce získal před třemi lety ruské občanství. Letos osmašedesátiletý představitel mnoha výrazných hereckých postav se nijak netají svojí náklonností k Rusku i Putinovi, kterého dokonce přirovnal k Janu Pavlu II. Svůj nový život si velmi pochvaluje, a dokonce se nechal slyšet, že se hodlá učit ruštinu. Jaké v tomto ohledu udělal pokroky, však doposud není nic známo.

Neméně vlivného příznivce získal Vladimir Putin ve známém představiteli amerických akčních filmů Stevenu Seagalovi, který se v minulých letech nechal slyšet, že zvažuje žádost o ruské občanství. Před dvěma lety dokonce se svojí kapelou koncertoval na Krymu a veřejně podporoval proruské separatisty. Seagal také několikrát veřejně prohlásil, že ruského prezidenta považuje za svého přítele. Podle informací médií se Seagal s Putinem poměrně pravidelně scházejí, byť vzhledem k jejich nabitému programu to není nijak často.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…