Syn čínského prezidenta miluje Krtečka, vykládal mluvčí Ovčáček. Server ale zjistil, že žádného nemá

23. 11. 2014 10:01

Odhalil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček tajemství o rodině čínského prezidenta, jež možná mělo zůstat skryto, nebo jen neříkal pravdu? Tuto otázku si klade web Echo24.cz v souvislosti s vyjádřením mluvčího o oblibě českého Krtečka v Číně. Ovčáček prozradil, že tuto postavičku má rád i syn čínského prezidenta. Podle oficiálních údajů má však čínský prezident jen dceru.

Syn čínského prezidenta miluje Krtečka, vykládal mluvčí Ovčáček. Server ale zjistil, že žádného nemá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček

Místopředseda sněmovny a KDU-ČSL Jan Bartošek si nedávno v Hyde parku České televize postěžoval, že nemá příliš mnoho informací o výsledcích cesty českého prezidenta do Číny. Jednu z informací možná prozradil mluvčí prezidenta Zemana, když hovořil o tom, že český Krteček je v Číně velmi oblíben, má ho údajně rád i syn čínského prezidenta. O tom však není nic známo. Svět žije v domnění, že čínský prezident má pouze dceru.  

Server se proto obrátil na čínskou ambasádu v Praze a požádal o údaje o rodině čínského prezidenta. „Z čínské ambasády poté dorazil oficiální životopis čínské hlavy státu, ve kterém je uvedeno, že si Si Ťin-pching vzal v roce 1987 paní Pcheng Li-jüan a mají spolu dceru. Neoficiální média uvádějí, že je Si Ťin-pching ženatý již podruhé, v osmdesátých letech si vzal dceru čínského velvyslance v Británii Kche Ling-ling. O žádných dětech z prvního manželství se však média nezmiňují," píše server.

Faktem však je, že postavička českého Krtečka od Zdeňka Milera se v Číně skutečně těší velké oblibě. To se projevilo i na tom, že čínská státní televize natočí nové příběhy Krtečka, tentokrát po boku s tamním tradičním zvířecím kamarádem pandou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…