Syrský arcibiskup: Za teror v Bruselu si můžete sami. Sklízíte, co jste zaseli

24. 3. 2016 12:38

Na Radiu Vaticana vyšel komentář syrského katolického arcibiskupa Jacquese Behnana Hinda, který se vyjádřil k úterním teroristickým útokům v Bruselu. Evropa podle něj jen sklízí, co svou zahraniční politikou zasela.

Syrský arcibiskup: Za teror v Bruselu si můžete sami. Sklízíte, co jste zaseli
Foto: Markéta Kutilová
Popisek: Islámští teroristé zcela zničili syrské město Kobaní, kde žijí především Kurdové.

Anketa

Chcete po včerejším projevu Andreje Babiše na téma Čapího hnízda tohoto politika za premiéra?

71%
29%
hlasovalo: 13457 lidí

Úterní teroristické útoky v Bruselu zasáhly celou Evropu. A nejen ji. K událostem se pro agenturu Fides vyjádřil i syrsko-katolický arcibiskup Jacques Behnan Hindo, který spravuje eparchii v Hasace-Nisibi na severovýchodě Sýrie. A ten klade vinu za útoky především na hlavy západních lídrů.

„Také různí evropští představitelé ještě v nedávné době sledovali jako hlavní geopolitický cíl pád Asadovy vlády, označovali teroristické uskupení an-Nusrá za stoupence ‚umírněného islámu‘ a vinili Rusko z útoku na jejich pozice,“ řekl arcibiskup Hindo a dodal, že západní lídři vedení svými egoistickými krátkodobými zájmy se ani neobtěžují vysvětlit svůj vztah k těmto teroristickým sítím.

„Evropští vládci – a vůbec celý Západ – se už celá desetiletí přednostně orientují na Saúdskou Arábii a emiráty Arabského poloostrova. Dali tak těmto zemím možnost, aby v Evropě, včetně Belgie, financovaly mešity, kde se hlásá wahhábismus, ideologický základ všech džihádistických skupin,“ připomněl Hindo a dodal, že vše činí jen z ekonomických zájmů ve snaze dostat se k ropě.

Celý text zde

Evropa se podle něj neumí správně postavit migrační krizi, jelikož se sama rozhodla, že se „stane rukojmím Turecka“. „Chápu evropské obtíže, ale rád bych poznamenal, že uprchlíci přijatí Evropou v loňském roce nepřesahují dvě desetiny procenta jejího celkového obyvatelstva, zatímco v tak malé zemi jako Libanon počet uprchlíků odpovídá polovině místních obyvatel,“ řekl.

Dodal také, že sice rozumí tomu, proč se evropská komisařka pro zahraniční politiku Federica Mogheriniová rozbrečela, na druhé straně ale „v Sýrii jsou už pět let vyvražďovány tisíce muslimů a křesťanů, žen, mužů i dětí, pro které nikdo nepláče“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…