Tady točit nebudete! Štáb ČT byl nemilosrdně vytrouben z akce na podporu Zemana. Paraziti, nadával za nimi ještě Sládek

12. 3. 2016 18:02

REPORTÁŽ Občanská neposlušnost a revoluce. K tomu z pódia vyzýval Miroslav Sládek při demonstraci na podporu prezidenta Miloše Zemana, která se konala na pražském Klárově. Několik účastníků mezitím vuvuzelami vytroubilo za dohledu policie štáb České televize z prostoru akce, na níž premiér Bohumil Sobotka dostal výpověď z práce.

Tady točit nebudete! Štáb ČT byl nemilosrdně vytrouben z akce na podporu Zemana. Paraziti, nadával za nimi ještě Sládek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrující přítomnost České televize nechtějí, tak jsou její zaměstnanci z prostoru vyvedeni

„Jako vlastenci musíme říct dost této vládě a podpořit prezidenta Zemana jako jediného soudného politika v této republice,“ sdělil na úvod demonstrace na podporu prezidenta s názvem „Budoucnost máme ve svých rukou!“, která se konala na pražském Klárově, jeden z hlavních organizátorů Pavel Matějka. V tu chvíli stály na travnatém plácku před památníkem protinacistického odboje z dílny sochaře Vladimíra Preclíka zhruba dvě stovky lidí.

Fotogalerie: - Se Sládkem za Zemana

Na pražském Klárově se sešli příznivci prezidenta ...
Demonstrace byla svolána na druhou hodinu odpoledn...
Nechyběl petiční stánek
Na pražském Klárově se sešli příznivci prezidenta ...
Na pražském Klárově se sešli příznivci prezidenta ...
Na pražském Klárově se sešli příznivci prezidenta ...

Vuvuzely versus televize

Mezi dvěma stánky s petičními archy stálo improvizované pódium. Tvořil ho látkou zakrytý přívěs na auto. „Je to s námi jako s fanoušky fotbalu. Když jdou někam Sparťani, Slávisti se na to vykašlou. Nicméně je čas zahodit dresy a společně tlačit na vládu a prolhaná média. Jsem proti tomu, aby zde Sobotka vítal sedm tisíc migrantů. Je mi líto, že se uzavřel do skleněné nádoby a nebere naše názory a situaci vážně,“ dodal Matějka. Nicméně hlavním řečníkem byl bývalý poslanec za Sdružení pro republiku – Republikánskou stranu Československa Miroslav Sládek, který se na všechny strany potutelně usmíval.

V počátku jeho promluvy se z davu ozvalo táhlé troubení několika vuvuzel a nepřestávalo. „Co to je za zmrdy,“ hnal se k místu hluku jeden z mladších demonstrantů. Nešlo ale o žádné narušitele. To jen jiní protestující naštvaně troubili na přítomný štáb České televize. Policie vše vyřešila, aniž došlo k potyčce. Štáb odešel a natáčel z dálky. „ČT, tu bandu parazitů, zrušit, koncesionářské poplatky taky a kanál prodat za pár miliard, s nimiž by byly podpořeny rodiny a matky s dětmi,“ podotkl Sládek.

Velikonoce jsou za dveřmi, a proto je podle Sládka nutné přejít od slov k činům a dnešní vládu, která říká něco jiného, než činí, odstranit. Také vládní garnituru přirovnal k hlídačům v Osvětimi, protože chce zavést registr zdravotní dokumentace a pak snad lidi i čipovat, což je prý v eletronické době stejné jako tetování čísel na zápěstí vězňů v nacistických lágrech.

Sládek versus vláda

„Politika sice není uměním možného, protože pořád se přizpůsobovat a být kompromisní stojí proti vývoji, ale situace je taková, jaká je. V současné době se tedy stavím vůči prezidentovi neutrálně a přešel jsem konflikty z minulosti, v nichž jsem byl vždy v právu.“ Lze říci, že Sládek vzal prezidenta na milost. „Nicméně nedávno byl v parlamentu, kde obhajoval mimo jiné přijetí zákona o referendu. V době, kdy jsme byli poslanci Federálního shromáždění, jsem chtěl referendum v závažných věcech, třeba v otázce rozdělení Československa, ale on chtěl pravý opak. Stál striktně proti referendu, což byl zárodek našich konfliktů," řekl Sládek ParlamentnímListům.cz.

A jak by odstranil dnešní vládu? „Znovu ožilo Sdružení pro republiku – Republikánská strana Československa, které navazuje na činnost od roku 1989, kdy bylo založeno. Jdeme do boje. Budeme vyzývat k občanské neposlušnosti a koneckonců bych se nebál slova revoluce. Když se někdo dostane k moci, tak vykládá, že ta jeho revoluce byla poslední a nejlepší. To ale neznamená, že se tím musíme řídit. Vždy jsem prosazoval, že je v naší zemi potřeba udělat revoluci každých dvacet let. Je třeba svrhnout současné vedení země. Vždyť to je banda neschopných lidí, podfukářů, podvodníků a zlodějů. Neměli by mít ani právo stát v čele malé drůbežárny, natož aby stáli v čele státu,“ řekl a dodal: „Bude to ale nejspíš jako při každé revoluci. Začnou okolní národy, protože Čecháčci byli vždycky poslední. Tady na Letné Němci nechávali trabanty, wartburgy a škodovky, na které čekali v pořadníku i třeba dvacet let, s klíčky v zapalování, a utíkali přeskočit zeď na německou ambasádu. Tehdy se ještě Čecháčci chodili na OV KSČ radit, co mají dělat. Spoléhám na to, že začnou okolní národy, semele se celá Evropa a přitom semeleme i současnou vládu.“

Matějka versus Sobotka

Z přívěsu se ještě epicky rozmáchl Josef Hörl, pak si mikrofon vzal zpět Matějka. Přečetl výpověď z pracovního poměru, kterou sepsal jako zástupce občanů českému premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. Demonstrující mu ji chtěli donést přímo na Úřad vlády, ale následně si uvědomili, že v sobotu stejně nebude v práci, takže mu to pošlou. Matějka si ještě postěžoval, že jako invalidní důchodce bere kolem pěti a půl tisíce korun a každý přijatý migrant se má lépe. Podobné humanitární organizace jako Člověk v tísni se prý jen snaží stát vnitropoliticky rozložit.

Jediný transparent, který byl vedle několika českých vlajek vidět, hlásal: „Nejsem extremista, jsem extrémně naštvaná máma!“ Matějka pak ještě ukázal anglický vzkaz pro amerického velvyslance v Česku Andrewa Schapira: „Protektore Schapiro, jděte domů. Už tady dlouho nejste vítán.“ Nakonec se ještě vrátil Sládek a zopakoval to, co předtím sdělil ParlamentnímListům.cz. „Myslím si, že se k nám za chvíli přidají i cikáni. Představte si situaci, kdy je budou ve frontě na úřadu práce předbíhat přistěhovalci,“ dodal. Nevelký dav se postupně rozešel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jan Rychetský

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

11:15 Děvko! neudržel se Miroslav Kalousek. Babiš má páku na Zemana. A Eva Holubová...

Sociální sítě se plní nejrůznějšími ohlasy na volby. Co sdělil například ústavní právník Zdeněk Koud…