Filozof Milan Kohout jako by si dal za cíl tvrdošíjně a bez jakýchkoliv limitů šokovat svým názorem, že každý Čech by měl vzít do své domácnosti jednu uprchlickou rodinu, a překřičet halasně každého, kdo začne mluvit. „Namísto, aby se téma, které je nyní populární a v emoční slupce, řešilo, tak to mnozí skutečně pojali jako varieté, kde se zviditelní, odprezentují svůj pohled na věc. Jako kdyby přišla Slávie a Sparta,“ vyhodnotil jeho teatrální výstup Jan Kubáček.
Tohle je vzorek reprezentující vysoké školství?
Přestože svým šokujícím návrhem Kohout jistě nemohl většinu lidí přesvědčit, jedna myšlenka jim určitě v mysli uvíznout musela. „Když jsem viděl úroveň vysokoškolských pedagogů, kteří jdou do pořadu Máte slovo, tak jsem se ještě více zděsil nad českým vysokým školstvím. Spousta lidí si po zhlédnutí řekne, že tady není problém jen v migraci…“ podotkl Kubáček.
Celý obsah pořadu jsme pro vás shrnuli ZDE
Zajímavé by možná bylo sledovat slovní souboj mezi ním a jiným vysokoškolským pedagogem z opačného názorového břehu – Martinem Konvičkou, šéfem Bloku proti islámu, který je největší českou iniciativou proti uprchlickým kvótám. „Přinejmenším mohli být zástupci Bloku v publiku. Pan Konvička by si jistě svou účast uhájil,“ uznává Kubáček a dodává: „Obecně pro mě bylo překvapením, že do pořadu nepřišel nikdo z azylové politiky – na jedné straně průmysl, který tyje ze všech možných grantů a z toho, že imigrace je složitá. Vzorek odpůrců byl víceméně bez dostatečně věcných argumentů,“ míní Kubáček.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lucie Bartoš