Podobné zločiny jsou však německými médii a úřady bagatelizovány ve snaze zabránit podněcování protiimigračních nálad. Gatestone Institute zmiňuje dopis zaslaný několika organizacemi zabývajících se ochranou ženských práv adresovaný politickým stranám zasedajícím v hesenském regionálním parlamentu, ve kterém popisují otřesné případy znásilňování v uprchlických táborech. „V táborech nejsou odděleny prostory pro muže a ženy. V důsledku toho se obávají ženy chodit v noci na toalety, protože zde dochází často ke znásilněním a násilí se sexuálním podtextem. Nejenom v noci, ale dokonce i za denního světla jsou ženy a děti v ohrožení,“ cituje americký think tank z dopisu zaslaného v polovině srpna.
V uprchlickém táboře v Bayerkaserne, kde se dříve nacházela vojenská základna, je podle organizací zaobírajících se ženskými právy znásilňování na denním pořádku. Existují zde oddělené prostory pro muže a ženy, ale nelze je zevnitř zamknout. Přibližně 80 % v táboře tvoří muži a, jak uvádí jeden ze sociálních pracovníků, v případě nevynuceného sexu platí ženám deset eur za jeden pohlavní styk. „Jsme největší bordel v Mnichově,“ glosuje tuto skutečnost nejmenovaný sociální pracovník. Policie a úřady však tvrdí, že nemají žádné důkazy, které by toto protiprávní jednání potvrzovalo. Přesto se čas od času podaří nějaký případ objasnit a jeho pachatele potrestat. Na konci srpna byl například odsouzen dvaadvacetiletý žadatel o azyl z Eritreje na rok a osm měsíců za pokus o znásilnění třicetileté kurdské ženy z Iráku v uprchlickém táboře v bavorském městě Höchstädt.
Ve stejný měsíc se pokusil čtyřiatřicetiletý žadatel o azyl znásilnit stejně starou ženu v prádelně uprchlického tábora v Stralsundu nedaleko Baltského moře. V případě třináctileté muslimské dívky bylo bohužel znásilnění dovedeno až do konce. Stalo se tak v uprchlickém zařízení v Detmoldu. Dívka a její matka prchaly ze své rodné země také kvůli tomu, aby se vyhnuly sexuálnímu násilí. Jak se později ukázalo, násilník pocházel ze stejné země jako ony. „Ačkoli se znásilnění stalo v červnu, místní policie o něm mlčela celé tři měsíce, než jej zveřejnila média. Policisté odmítají o těchto případech hovořit na veřejnosti, aby tak údajně nezavdali příčinu ke kritice masové migrace,“ konstatuje americký think tank.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro