Takové zvláštní město. Dělníci rozkradli stavbu metra, volby se kvůli šlendriánu musely odložit. Vítejte v Kolíně nad Rýnem

8. 1. 2016 9:09

Kolín nad Rýnem vešel ve známost zejména po nedávných oslavách silvestra, kdy na jeho náměstí mělo dojít k minimálně desítkám incidentů vandalismu či sexuálního napadení ze strany osob pravděpodobně patřících k imigrantské komunitě. Lidové noviny ovšem připomínají, že to není jediný problém tohoto města, kde kdysi zahájil politickou kariéru „otec spolkové republiky“ Konrad Adenauer. Kolín se v poslední době projevuje zejména značným šlendriánem při správě věcí veřejných.

Takové zvláštní město. Dělníci rozkradli stavbu metra, volby se kvůli šlendriánu musely odložit. Vítejte v Kolíně nad Rýnem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová

Kauze „silvestrovské řádění v Kolíně“ se v Lidových novinách věnuje Robert Schuster z trochu jiného pohledu. Poukazuje na to, že žádné jiné německé město nebylo v minulosti zasaženo tolika skandály jako právě milionový Kolín nad Rýnem.

Loňské podzimní volby primátora musely být posunuty o měsíc kvůli chybně vytištěným hlasovacím lístkům.

Stavba tamního metra se pořád protahovala i proto, že stavební dělníci ve velkém prodávali ocelové armatury do šrotu. Navíc byla prováděna tak diletantsky, že se během ní zřítila budova historického archivu města. S tím byly nenávratně ztraceny vzácné dokumenty z dob raného středověku.

Mafiánské praktiky prý doprovázely stavbu spalovny na komunální odpad. Jak se ukázalo, i proto, že stavební firmy ve velkém podplácely členy městské rady.

Kdysi byl primátorem Kolína nad Rýnem pozdější německý kancléř Konrad Adenauer. Ten prý charakterizoval hlavní filozofii Kolína slovy: „Známe se, pomáháme si.“ „Chtělo by se dodat, že ne vždy z toho místní obyvatelé něco mají,“ dodal Schuster.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z Hradu zahřmělo na Českou televizi

11:45 Z Hradu zahřmělo na Českou televizi

Před novináře dnes předstoupil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, aby se vyjádřil k aktuá…