„Dvacátého března, tedy v den příletu spolkového prezidenta do Číny, ve zprávách veřejnoprávní televize ARD Tagesschau zaznělo, že „se Gauck chce bavit i o situaci pronásledovaných občanskoprávních aktivistů. Je mimo jiné doprovázen zmocněnkyní pro lidská práva Spolkové vlády Koflerovou.“ Komentátor dále uvedl, že „Berlín sleduje s obavami přibývající represe v Číně. Čínský prezident Si Ťin-pching se právě nechal v médiích propagandisticky oslavovat, přitom se za jeho vlády zpřísnila cenzura a kontrola internetu. Na jednu stranu slibuje více právního státu, na straně druhé jsou kritičtí novináři, občanští aktivisté či jejich právníci zastrašováni nebo rovnou zatýkáni,“ můžeme se dočíst na serveru.
Stojí za pozornost, že čínská strana zahájila státní návštěvu až 21. března. Předchozí den totiž někdejší německý bojovník proti komunistické moci ve východním Německu Joachim Gauck věnoval například sekáním s aktivisty bojujícími za lidská práva a komunistická vláda se chtěla vyhnout možným konfliktům. Německo je totiž pro Čínu důležitým obchodním partnerem. Svědčí o tom mimo jiné i fakt, že německá kancléřka Angela Merkelová se chystá už na svou celkově desátou návštěvu této země v pozici německé kancléřky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp