Taxikáři se sjíždějí na Strahov k dalšímu plánovanému protestu

12.02.2018 14:51

Ke strahovskému stadionu se dnes ke 14:00 sjely desítky řidičů taxi k dalšímu protestu proti službám typu Uber. Další vozy stále přijíždějí. Tentokrát se kolona zřejmě vydá k ruzyňskému letišti, i když přesnou trasu a podobu protestu organizátoři teprve sdělí. Řidiči protestovali už minulý týden ve čtvrtek a v pátek, když se jízd centrem Prahy zúčastnily vždy stovky řidičů, připomněla ČTK.

Taxikáři se sjíždějí na Strahov k dalšímu plánovanému protestu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Taxi, ilustrační foto

Ve čtvrtek se na Strahov sjelo podle organizátorů na 2 000 aut, magistrát hovořil o čísle 1 400. O den později odhadovali taxikáři počet na 1 000 vozů a město na 400. Místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová řekla dnes na Strahově ČTK, že organizátoři by byli rádi, kdyby účast dosáhla minimálně úrovně pátečního protestu.

Řidiči taxi o alternativních přepravních službách tvrdí, že jde o nekalou konkurenci. Viní stát z toho, že vůči ní nic nepodniká. Podle Ministerstva dopravy se připravuje novela zákona, která podmínky pro taxi a služby typu Uber srovná. Hotova má být v horizontu týdnů. Podle Venclové však taxikářům nejde o novelu, ale o to, aby úřady řešily aktuální porušování zákona ze strany řidičů Uber. Magistrát tvrdí, že od začátku října v souvislosti s novelou silničního zákona při kontrolách řidičů Uberu přitvrdil a více dělat nemůže.

Řidičů taxi je v hlavním městě podle odhadů zhruba 8 300. Vadí jim, že řidiči Uber nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby a nemají taxametry. Uber tvrdí, že není taxislužba, ale že nabízí spolujízdu v rámci sdílené ekonomiky. Společnost Uber minulý týden uvedla, že se snaží hledat s městem a dalšími institucemi řešení, které by vyhovovalo všem. Řidiči taxi protestovali v Praze proti Uberu už loni, přede dvěma lety pak úplně zablokovali magistrálu u hlavního nádraží.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…