Ten Klaus je úplně mimo, strhal projev šéf levicového serveru

29. 10. 2012 11:56

Jan Čulík, šéfredaktor Britských listů, se věnuje poslednímu slavnostnímu projevu Václava Klause k 28. říjnu. Prezidentův projev strhal a shrnul do jednoduché repliky: „Klaus je mimo“.

Ten Klaus je úplně mimo, strhal projev šéf levicového serveru
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident Václav Klaus na Pražském hradě během recepce následující po předávání státních vyznamenání 28. října 2012

„Projev byl děsivým svědectvím o omezenosti a neinformovanosti člověka, který až doposud zastával snad nejreprezentativnější státní funkci,“ zhodnotil šéfredaktor Britských listů Jan Čulík sváteční projev prezidenta Václava Klause. „Masaryk by ale zaplakal. Hlubší, inteligentní porozumění složitosti dnešního světa Klaus neprojevuje. Neprojevoval ho nakonec nikdy,“ myslí si.

Projev prezidenta republiky ZDE

„Klaus v projevu kritizoval údajnou "zlobu, závist a agresivitu" českých občanů. Kázal: "Přestaňme svůj dnešek pouze hanit, pomlouvat a shazovat. Nepřistupujme na módní klišé, že čím nemilosrdněji všechno kritizujeme, tím se sami stáváme lepšími," cituje šéfredaktor Britských listů. „Lidé jako Klaus zjevně žijí v úplně izolaci. Nepřijde mu na mysl, že lidé mají k svému rozčarování jeho kapitalistickým "projektem" velmi dobré důvody. Že nejsou roztrpčeni prostě jen proto, že jsou rozmazlení a chtějí jen nadávat,“ odpovídá prezidentovi.

„V době, kdy se po celé Evropě hovoří o tom, že brutálně a plošně prosazované hospodářské škrty jsou cestou do pekla, že je potřeba inteligentně a strategicky stimulovat ekonomiku, opakuje Klaus hloupou mantru o nutnosti šetření, bez jakékoliv jiné inteligentní strategie pro investice a rozvoj hospodářství,“ píše Čulík.

„V závěru má Klaus pravdu, když argumentuje, že si máme dodat odvahy a že máme schopnosti své problémy řešit. Potíž je, že se v projevu nezmínil o jediném z nich, hovořil o zástupných nesmyslech,“ uzavírá šéfredaktor svou zdrcující polemiku.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Poučení Milošem Zemanem.“ Politolog Kubáček před kamerou PL odhalil povolební vývoj, jaký tu dosud nebyl

19:59 VIDEO „Poučení Milošem Zemanem.“ Politolog Kubáček před kamerou PL odhalil povolební vývoj, jaký tu dosud nebyl

HORKÉ TÉMA Moderátor TV ParlamentníListy.cz Radim Panenka uvítal v pořadu Horké téma politologa Jana…