Tlusté prase. Mládež ČSSD naložila Babišovi

18. 3. 2016 9:43

Spolek Idealisté.cz, sdružující mladé sociální demokraty a sympatizující například s Jiřím Dienstbierem, se prostřednictvím svého facebookového profilu vyjádřil k osobě Andreje Babiše, ministra financí a předsedy hnutí ANO.

Tlusté prase. Mládež ČSSD naložila Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Na svou stránku zveřejnil fotografii, na níž je Babiš s Čapím hnízdem na hlavě a prase se jménem „Agrofert“, stojící u koryta s penězi. V pozadí je vidět skutečná farma Čapí hnízdo, kvůli níž se nyní Babiš dostal do problémů. Farma, se kterou je spojován, i přestože její vlastnictví odmítá, je vyšetřována kvůli možnému zneužití dotačního titulu.

„Zneužívání politické moci i veřejných prostředků, permanentní střet zájmů – pojmy, které si se stále větší intenzitou lidé pojí s osobou Andreje Babiše z hnutí ANO,“ konstatuje příspěvek na Facebooku. 

„Takto si však rozhodně nepředstavujeme demokracii a obdobné chování nepomáhá politické kultuře v ČR. Podobným případům můžeme předcházet zevrubným tlakem na transparentnost společností, které se zúčastňují soutěží o veřejné peníze, či novelou zákona o střetu zájmů,“ podotýká dále příspěvek.

„Jako nejdůležitější se však nakonec stejně zdá to, abychom své politické elity vybírali daleko pečlivěji,“ uzavřela platforma. 

Andrej Babiš a jeho tlusté prase. Zdroj: Facebook Idealisté.cz

Spolek Idealisté.cz vznikl původně z mládežnické organizace sociální demokracie, v současné době jde o platformu otevřenou všem. Členy frakce jsou například ministři Jiří Dienstbier či Kateřina Valachová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat

17:40 Já jsem zhasínal i světlo na ministerstvu... Babiše v debatě posadili do „horkého křesla“ proti Kalouskovi, Zaorálkovi a dalším. A začalo to lítat

V jedné z posledních předvolebních debat se spolu utkali Andrej Babiš (ANO), Miroslav Kalousek (TOP …