Tlusté prase. Mládež ČSSD naložila Babišovi

18. 3. 2016 9:43

Spolek Idealisté.cz, sdružující mladé sociální demokraty a sympatizující například s Jiřím Dienstbierem, se prostřednictvím svého facebookového profilu vyjádřil k osobě Andreje Babiše, ministra financí a předsedy hnutí ANO.

Tlusté prase. Mládež ČSSD naložila Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

Na svou stránku zveřejnil fotografii, na níž je Babiš s Čapím hnízdem na hlavě a prase se jménem „Agrofert“, stojící u koryta s penězi. V pozadí je vidět skutečná farma Čapí hnízdo, kvůli níž se nyní Babiš dostal do problémů. Farma, se kterou je spojován, i přestože její vlastnictví odmítá, je vyšetřována kvůli možnému zneužití dotačního titulu.

„Zneužívání politické moci i veřejných prostředků, permanentní střet zájmů – pojmy, které si se stále větší intenzitou lidé pojí s osobou Andreje Babiše z hnutí ANO,“ konstatuje příspěvek na Facebooku. 

„Takto si však rozhodně nepředstavujeme demokracii a obdobné chování nepomáhá politické kultuře v ČR. Podobným případům můžeme předcházet zevrubným tlakem na transparentnost společností, které se zúčastňují soutěží o veřejné peníze, či novelou zákona o střetu zájmů,“ podotýká dále příspěvek.

„Jako nejdůležitější se však nakonec stejně zdá to, abychom své politické elity vybírali daleko pečlivěji,“ uzavřela platforma. 

Andrej Babiš a jeho tlusté prase. Zdroj: Facebook Idealisté.cz

Spolek Idealisté.cz vznikl původně z mládežnické organizace sociální demokracie, v současné době jde o platformu otevřenou všem. Členy frakce jsou například ministři Jiří Dienstbier či Kateřina Valachová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

20:42 Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

ROZHOVOR Kandidát SPD na kancléře Martin Schulz těží ze své novoty na scéně, ale do voleb schází ješ…