To je dobrá zpráva: Protikorupční policie zabavila miliardu

31. 7. 2012 13:08

Protikorupční policie zabavila za první půlrok dvakrát více majetku, než kolik zabavila v druhém pololetí 2011. Hodnota zabaveného se totiž vyšplhala až na 1,095 miliardy korun.

To je dobrá zpráva: Protikorupční policie zabavila miliardu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbraň, ilustrační foto

„Za prvních šest měsíců roku 2012 se našemu útvaru podařilo zajistit majetkové hodnoty ve výši 1 095 milionů korun, což je proti 2. pololetí loňského roku (zajištěno 535 milionů Kč) více než dvojnásobná hodnota,“ chlubí se Útvar odhalování korupce a finanční kriminality.

Ještě před dvěma roky policisté zabavili dokonce jen 182 milionů, letošní první pololetí je tedy úspěch. Celkově loni zabavili 1,5 miliardy, je tak možné, že tuto částku letos ještě překročí.

„Zajišťovací instituty byly v 1. pololetí roku 2012 použity ve více než 200 případech,“ doplnil mluvčí policejního prezidia Jaroslav Ibehej.

Jako nejčastější zajišťovací instituty uvedl za uplynulý půlrok zajištění nemovitosti, které „vyneslo“ nejvíce (353 milionů), poté zajištění peněz na účtu či jiných majetkových hodnot.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…