To je možné jen u nás. BIS rozdala svým agentům tankovací karty, kdokoliv je přes ně může sledovat

7. 11. 2015 17:53

Špioni BIS jsou v ohrožení. Nadřízení umožnili rozkrytí práce svých lidí, což je pro tým pracující v utajení zásadní problém. A proč? Prý kvůli pořádku v účetnictví. V ohrožení se přitom mohou ocitnout i lidé pracující s odposlechy.

To je možné jen u nás. BIS rozdala svým agentům tankovací karty, kdokoliv je přes ně může sledovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Podle informací serveru iDnes.cz. obdrželi pracovníci Bezpečnostní informační služby tankovací karty, aby bylo možné monitorovat, jak nakládají s prostředky určenými na dopravu. V minulosti za tímto účelem dostávali hotovost, ale před čtyřmi lety se objevilo podezření, že na místo parkovacích stanic končí peníze v soukromých kapsách špionů.

„Tajná služba ke změně sáhla po skandálu, který vypukl před čtyřmi roky. Státní zástupce tehdy obvinil třináct špionů z toho, že si peníze určené na benzín strkali do vlastní kapsy. Jejich vina se však v drtivé většině případů u soudu neprokázala. BIS totiž měla nepořádek v účetnictví. Právě to má ‚kartový‘ systém změnit. Díky němu budou mít auditoři služby detailní přehled o svých lidech,“ píše server.

Platby v hotovosti jsou přitom logickým nástrojem k utajení práce agentů. Platby kartou lze zpětně vysledovat, takže je možné do určité míry monitorovat pohyb lidí, o nichž by toho mělo být známo co nejmíň. Parkovací karty dostali i technici, kteří pracují s odposlechy. Tankovací karty sice jsou vystaveny na různé společnosti, nikoli na BIS, ale ten, kdo zná systém krycích firem, může práci agentů odhalit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

4:41 Pavel Novotný: Zemanovi jdou z pusy hovna, ať už jde do prdele. Okamuru volí mentálové a mrzáci. Tupá hovada a telata, to jsou voliči Babiše. Ne každý je bystrý jako já

Pořádně naloženo dostali od bulvárního novináře, podnikatele a profesionálního hráče pokeru Pavla No…