„Mrtví členové redakce Charlie Hebdo jsou hrdinové a představují symboly naší kultury. Naše kultura je založena na svobodě vyznání, smýšlení a projevu. A bojovalo se za to dlouho a nesnadno,“ myslí si Putna, kterému se na rozdíl od Halíka nezdá na místě přirovnat karikatury z Charlie Hebdo ke karikaturám Židů v antisemitském tisku. Antisemitský tisk měl totiž podle něj jeden konkrétní cíl. Označoval prý Židy za viníky utrpení světa. Charlie Hebdo si ale údajně nedělá legraci jen z muslimů a netvrdí ani nenaznačuje, že „za všechno můžou machometáni“.
„Charlie Hebdo si dělá legraci ze všech náboženství, pokud se jejich příslušníci chovají hovadsky, násilně a farizejsky. A také ze všech politiků, pokud si to za konkrétní výroky a činy zaslouží,“ tvrdí Putna, který v rozhovoru pro Deník referendum poukázal také na to, že i profesoři Václav Černý nebo Jan Patočka se ve své době zastávali Plastiků, i když jim byla jejich hudba a životní styl zcela cizí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: luš