To jsou věci: S kandidaturou Jana Kasla je to trochu jinak

12. 8. 2014 7:18

Bývalý pražský primátor za ODS Jan Kasl kandiduje v letošních podzimních volbách hned za dvě různá politická uskupení najednou. Do pražského městského zastupitelstva kandiduje za své, nedávno založené uskupení „65 demokratů Jana Kasla“. Do zastupitelstva Prahy 6 kandiduje za hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Informovala o tom úterní MF Dnes.

To jsou věci: S kandidaturou Jana Kasla je to trochu jinak
Foto: 65 Demokratů Jana Kasla
Popisek: Jan Kasl

Kasl se hájí tím, že za STAN kandiduje jen symbolicky, na posledním místě kandidátky. V deníku Kaslovu kandidaturu vysvětloval také lídr kandidátky STAN na Praze 6 Jan Lacina: „Vychází to z lokálních poměrů. Máme ambiciózní kandidátku a Jan Kasl oznámil, že tím pádem zde kandidovat nebude, ale nabídl podporu,“ uvedl Lacina s tím, že pravděpodobnost, že Kasl bude do obvodního pražského zastupitelstva zvolen, je prakticky nulová.

Kandidatura Kasla za STAN těší i poslance a místopředsedu hnutí Petra Gazdíka. Naopak politolog Stanislav Balík z brněnské Masarykovy univerzity má poněkud jiný názor: „Může to být výraz propojenosti. Ale prakticky Jan Kasl v městské části podporuje někoho, kdo je mu soupeřem v boji o magistrát. Z tohoto pohledu je to hodně zvláštní,“ řekl politolog listu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…