To muselo přijít: Vtipy na premiéra Sobotku

7. 1. 2016 10:02

Někdejší předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek ztrhal šéfa vlády Bohuslava Sobotku za uniklou korespondenci, kterou připisuje nevhodně zvolenému heslu. „Hovořit se svými blízkými telefonem nebo dokonce komunikovat e-mailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, nebo dokonce zásadních věcech, je ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu,“ říká. Premiéra za špatné bezpečnostní opatření vykoupali i karikaturisté Václav Teichmann a Miroslav Kemel.

To muselo přijít: Vtipy na premiéra Sobotku
Foto: Filip Ferbie
Popisek: Jiří Paroubek v Brně promluvil ke studentům a hostům vysoké školy BIBs

„Sobotkovo zabezpečení e-mailové korespondence hlubokomyslným heslem typu ‚Bohouš‘ překonává i mé skromné znalosti v oblasti internetové komunikace…“, pustil se Paroubek do kritiky premiéra Bohuslava Sobotky. Hovořit se svými blízkými telefonem, nebo dokonce komunikovat e-mailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, či dokonce zásadních věcech je podle jeho názoru ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu.

Paroubek v této souvislosti zavzpomínal, že v době působení v nejvyšší stranické funkci v ČSSD sděloval svým spolupracovníkům i řadu nepříliš důvěrných informací osobně třeba až po několika dnech, ale mezi čtyřmi očima. Anebo maximálně vzkazem přes důvěryhodnou osobu.

Expremiér si rovněž myslí, že celou věc měl pod kontrolou šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš a jeho lidé. Paroubek své tvrzení podkládá postojem redakce Babišem vlastněných novin MF Dnes, která prý cynicky říká, že se touto záležitostí nebude zabývat. „No jistě, proč by se tím také chtěla zabývat. Rádi se tím budou zabývat jiní. Jistě ne Bakalovy Hospodářské noviny, neboť Pokorný, alter ego Sobotky, je Bakalovým dvorním právníkem a Bakala má co odvádět za angažmá Sobotky a Pokorného v záležitosti OKD. Určitě se však najdou další média…,“ věří Paroubek.

„Je to prostě zesměšnění celé mocenské skupiny lidí, která tak nebo onak tahá za nitky v ČSSD již více než 12 či 13 let,“ lakonicky konstatuje na závěr svého komentáře, který vyšel na serveru Vaše Věc.

Ing. Jiří Paroubek

  • LEV 21
  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

První místopředseda ODS a europoslanec Jan Zahradil naznačil, jak by se premiér mohl z „průšvihu“ vysekat. „Sobotka je v klidu, zná voliče ČSSD. Pokud jde o ně, má ten Oto Novotný pravdu. SlávekLeaks spraví tři stovky k důchodu a dvě stovky k mateřské,“ zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Hajzlíčci, možná se bude ještě obchodovat

Premiérovo nedostatečné zabezpečení e-mailové komunikace si vzal na paškál i karikaturista MF Dnes Václav Teichmann. Bohuslava Sobotku nakreslil, kterak sedí na záchodě, kalhoty má stažené ke kotníkům, na klíně drží notebook a přemítá: „Jak přišli na heslo: premiér? Hajzlíčci…“

K dehonestujícímu zobrazení šéfa vlády je připojen krátký text, který shrnuje celou kauzu. „Hackeři zveřejnili desítky pracovních i soukromých e-mailů Bohuslava Sobotky. Pár stranických soudruhů žádá o protekci, další radí se více ohnout před Angelou Merkelovou. Žádná milenka, žádná velká zlodějna ani zalévání politických oponentů do betonu. Tedy pokud si hackeři neschovali některé e-maily, aby je zobchodovali,“ posměšně konstatuje tisk Andreje Babiše.

Další karikaturista – Miroslav Kemel – zakomponoval do své karikatury napjatý vztah mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem. Šéf vlády tentokrát netrůní na záchodě, nýbrž sedí celý zkoprnělý za pracovním stolem a rosí se mu čelo. „Promiňte, pane premiére, ale „zatracenej Zeman“ je pro vstup do e-mailové schránky zatraceně slabé heslo…,“ vysvětluje mu jeden ze členů jeho týmu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…