To si myslíte, že jsme právě slezli ze stromu? Ohlas na Junckera od Babiše

14.09.2017 11:45

Poslanec ANO Bohuslav Chalupa, který i v nadcházejících volbách kandiduje do Poslanecké sněmovny na kandidátce hnutí v Jihomoravském kraji, projevil svou kritiku k proslovu šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera na půdě Evropského parlamentu. „...my silený dekovat za víc tobrý kakao masa Juncker...“ napsal ironicky Chalupa na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz.

To si myslíte, že jsme právě slezli ze stromu? Ohlas na Junckera od Babiše
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Bohuslav Chalupa, poslanec ANO

Podle poslance hnutí ANO tu má někdo stále dojem, že jsme před chvílí slezli ze stromu. Jak dodal, je patrné, že volby nejsou jen o situaci v Česku, ale jsou i o budoucnosti Evropy. 

„Jednotná azylová politika je jistě chvályhodná ambice a je zcela rozumné o ní vést mezi členskými státy EU věcnou, podrobnou, racionální diskusi – ale se zásadním respektem k pravidlu vzájemného postavení ‚JÁ PÁN, TY PÁN‘. Tedy pokud EU otevřeně nepřechází k modelu RVHP,“ zmínil Chalupa, jenž podle svých slov nechápe, kde německý ministr vnitra Thomas Maiziere bere sebevědomí k tomu, aby prohlásil, že německý model azylové politiky je ten nejlepší na celém světě.

„To už jsme z německého prostředí slyšeli mnohokrát a bohužel musím konstatovat, že reálné důsledky tohoto sebevědomí, a v řadě množících se případů i zcela nezakryté, bezostyšné mocenské arogance, jsme poznali ve dvou světových válkách. A nyní to poznáváme zejména ve zcela zbytečném, vlastním přičiněním vyvolaném, významném zhoršení bezpečnostní situace,“ podotkl Chalupa. Podle jeho slov to poznáváme ve stovkách mrtvých nevinných civilistů zavražděných různými hrůznými způsoby i v tisících nešťastných pozůstalých po teroristických útocích.

Původní text ZDE

„Průvody arogantních, v chráněném prostředí a v pohodlí žijících, za ruce se držících politických exhibicionistů s tragickými výrazy ve tvářích a vznešenými hesly vysílanými do éteru, to pomalu přestává zabírat, a všichni racionálně myslící Evropané toho začínají mít plné zuby. Pokud jde o stejný sjednocený základ pro dávky pro imigranty, tak určitě doporučuji stanovit tuto dávku v celé EU na úrovni absolutně nejnižší minimální mzdy dosahované v rámci všech národních států sdružených v EU a nejlépe i se zařazeních těch států, kteří jsou v postavení ‚čekatelů‘, a to za podmínky, že taková dávka bude vyplácena po malých částech při osobním převzetí na kontrolních pracovištích,“ dodal Chalupa. Tím podle něj bude možné dostat statisíce „anonymních“ uprchlíků pod jakous takous kontrolu. 

Ing. Bohuslav Chalupa

  • BPP
  • velmi nespokojený občan
  • kontrolní výbor

„Pokud tomu tak nebude a já budu znovu v postavení, kdy budu do těchto věcí mluvit a budu i slyšen, pak zcela jasně a nahlas říkám: ANI NÁHODOU,“ uzavřel Chalupa.

Šéf Evropské komise Juncker včera ve svých slovech mimo jiné navrhl nástroj, který by technicky a finančně pomáhal zemím EU s přijetím eura. To by podle něj mělo být jedinou měnou Evropské unie. Zároveň však také řekl, že Češi musí mít v čokoládě stejně kakaa jako každý jiný v EU. Praxe dvojí kvality potravin není podle něj v Unii přípustná.

Mimo jiné Juncker uvedl, že Evropská komise tento měsíc přijde s návrhy, jak zesílit vracení těch, kdo nemají v Evropské unii právo na azyl. Podle šéfa Evropské komise je také potřeba nový dohledový orgán nad podmínkami na pracovním trhu. V Evropské unii podle jeho slov nesmí být pracovníci druhé třídy. 

Rumunsko a Bulharsko by se měly také podle jeho slov stát novými členy schengenského systému, v rámci kterého je možný volný pohyb osob.

Juncker totiž v té souvislosti hovořil o potřebě společně čelit migrační krizi. Společná migrační politika podle něj vyžaduje, aby členské státy EU tvořily společnou zónu pohybu osob. A hlavní překážkou, která tomu brání, je podle něj v současnosti to, že dvě členské země, které se navíc vzhledem ke své poloze mohou stát cílem migrační vlny z Turecka, nejsou členy schengenského systému. Proto Juncker vyzval, aby se tyto dvě země urychleně členy schengenského prostoru staly.

Bulharsko a Rumunsko zažívají v poslední době v EU úspěšné časy. Vrcholní politici si je předcházejí ve víře, že se jim s jejich pomocí podaří oslabit vliv Visegrádské skupiny, která je právě v migrační politice nejvýraznějším oponentem bruselského hlavního proudu. S představiteli Bulharska a Rumunska tak nedávno jednal francouzský prezident Macron a nyní jejich snahu vstoupit do schengenského prostoru jednoznačně podpořil i předseda Evropské komise Juncker.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Jaroslav Bžoch byl položen dotaz

migrační pakt

Nepřijde vám divné, že se o migračním paktu hlasovalo těsně před volbami? A bude tedy ještě po volbách něco změnit nebo je to už hotová věc? Taky by mě zajímalo, nakolik se nás týká, protože Rakušan tvrdí, že tu máme uprchlíky z Ukrajiny, takže nebudeme muset přijímat další ani se nebudeme muset vyp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půlku vám sežerou. Český řidič po natankování uvidí rudě

11:12 Půlku vám sežerou. Český řidič po natankování uvidí rudě

Ceny pohonných hmot za poslední měsíc rostou a rostou. Pojďme se podívat, proč tomu tak je, zda se r…