Tripartita bude řešit odliv zisků i přijímání Ukrajinců

16.01.2017 6:26 | Zprávy

Odliv zisků z Česka, přípravu velkých staveb či přijímání pracovníků z Ukrajiny dnes projedná tripartita, společný orgán vlády, firem a odborů. Na programu je návrh sektorové a progresivní daně, kterou chce vláda zamezit odlivu zisků. S opatřením ale nesouhlasí Hospodářská komora ČR. Diskutovat se bude také o zrychlení vyřizování žádostí o zaměstnanecké karty z Ukrajiny, což má pomoci řešit nedostatek pracovních sil v Česku.

Tripartita bude řešit odliv zisků i přijímání Ukrajinců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

V rámci jednání bude také ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) informovat o stavu projednávání novely stavebního zákona a tripartita projedná i přípravu zcela nového stavebního zákona. Tripartita se bude zabývat také zprávou o postupu otevírání trhu osobní železniční dopravy či přehledem přípravy staveb za více než 300 milionů korun, které začnou do roku 2018. Šlechtová přítomné seznámí rovněž se stavem čerpání peněz z evropských fondů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam, čtk

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fico nestojí v předklonu. Fialova vláda není česká, říká Semín

4:44 Fico nestojí v předklonu. Fialova vláda není česká, říká Semín

V rozhovoru s moderátorem Radimem Panenkou hovořil publicista Michal Semín o aktivitách spolku Svato…