Trump může ohrozit světovou ekonomiku podobně jako islamisté, píší v Británii

17. 3. 2016 21:05

Pokud se miliardář Donald Trump skutečně stane příštím pánem Bílého domu, může to ohrozit světovou ekonomiku podobně jako útoky radikálních islamistů ve světě. Tvrdí to britská výzkumná organizace Economist Intelligence Unit (EIU). Ta Trumpa zařadila mezi deset největších světových hrozeb.

Trump může ohrozit světovou ekonomiku podobně jako islamisté, píší v Británii
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Donald John Trump je americký obchodní magnát, politik, televizní hvězda a spisovatel

„Trump by podle zprávy mohl poškodit světovou ekonomiku a zvýšit politická a bezpečnostní rizika. EIU přikládá hrozbám spojeným s Trumpovým vítězstvím ve volbách zhruba stejnou závažnost jako riziku, že světovou ekonomiku destabilizují teroristické útoky islamistů,“ píše ČTK.

Proč je vlastně Trump tak nebezpečný? Protože se staví nepřátelsky k volnému obchodu. Jeho ostré výroky vůči Mexiku a Číně by navíc mohly vyvolat obchodní válku. Economist Intelligence Unit ovšem nepředpokládá, že by se Trump skutečně mohl stát prezidentem. Pravděpodobnější je, že ho v souboji jeden na jednoho porazí Hillary Clintonová z Demokratické strany.

Vážnou hrozbu představuje také další zpomalování ekonomického růstu v Číně. Světovou ekonomiku ohrožuje i restart studené války mezi Západem a Ruskem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 12 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Nevěřím, že prezidentské volby proběhly v pořádku. Prý se chystají protesty, říká krajan z Vídně. A ohledně uprchlíků vzkazuje Merkelové...

18:35 Nevěřím, že prezidentské volby proběhly v pořádku. Prý se chystají protesty, říká krajan z Vídně. A ohledně uprchlíků vzkazuje Merkelové...

ROZHOVOR Kdo se ohlédne do dějin, zjistí, že každý prezident, který chtěl změnit systém k lepšímu, m…