Trump může ohrozit světovou ekonomiku podobně jako islamisté, píší v Británii

17. 3. 2016 21:05

Pokud se miliardář Donald Trump skutečně stane příštím pánem Bílého domu, může to ohrozit světovou ekonomiku podobně jako útoky radikálních islamistů ve světě. Tvrdí to britská výzkumná organizace Economist Intelligence Unit (EIU). Ta Trumpa zařadila mezi deset největších světových hrozeb.

Trump může ohrozit světovou ekonomiku podobně jako islamisté, píší v Británii
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Donald John Trump je americký obchodní magnát, politik, televizní hvězda a spisovatel

„Trump by podle zprávy mohl poškodit světovou ekonomiku a zvýšit politická a bezpečnostní rizika. EIU přikládá hrozbám spojeným s Trumpovým vítězstvím ve volbách zhruba stejnou závažnost jako riziku, že světovou ekonomiku destabilizují teroristické útoky islamistů,“ píše ČTK.

Proč je vlastně Trump tak nebezpečný? Protože se staví nepřátelsky k volnému obchodu. Jeho ostré výroky vůči Mexiku a Číně by navíc mohly vyvolat obchodní válku. Economist Intelligence Unit ovšem nepředpokládá, že by se Trump skutečně mohl stát prezidentem. Pravděpodobnější je, že ho v souboji jeden na jednoho porazí Hillary Clintonová z Demokratické strany.

Vážnou hrozbu představuje také další zpomalování ekonomického růstu v Číně. Světovou ekonomiku ohrožuje i restart studené války mezi Západem a Ruskem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…