Tu máte na cestu a jděte. Způsob, jak se zbavit imigrantů?

1. 2. 2016 11:52

Rakousko je další z evropských zemí, která ohlásila svůj úmysl deportovat ze země desítky tisíc neúspěšných žadatelů o azyl. Rakušané hodlají migranty určené k deportaci motivovat také finančně a slibují každému z nich 500 eur.

Tu máte na cestu a jděte. Způsob, jak se zbavit imigrantů?
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve vnitřní Paříži žije přes dva miliony lidí. Jde o multikulturní společnost

Vláda připravila celou řadu opatření, díky kterým chce dosáhnout odchodu přibližně 50 000 migrantů do roku 2019. Finanční motivace ve výši 500 eur by měla dle vlády přesvědčit migranty, aby zemi opustili dobrovolně, rychle a ještě před tímto hraničním termínem. O zpřísňujících opatřeních v oblasti své přistěhovalecké politiky také dle informací deníku Kronen Zeitung hodlá Rakousko informovat potenciální uprchlíky přímo v jejich zemích původu. A to prostřednictvím kampaně, která proběhne v médiích i na sociálních sítích.

V tomto ohledu tak Rakousko půjde ve stopách Norska nebo Dánska, které se již prostřednictvím obdobné kampaně uprchlíky snaží odradit od příchodu do země několik posledních týdnů. Již v loňském roce přitom Rakousko vyhostilo 8365 neúspěšných žadatelů a z důvodu vysoko nastavené hranice 50 000 deportovaných migrantů do roku 2019 se jejich počet v letošním roce zvýší na plánovaných 12 500. „Máme nastavenou jednu z nejvyšších úrovní pro deportace již nyní, ale hodláme tuto laťku i nadále zvyšovat,“ uvedla ministryně vnitra Johanna Mikl-Leitnerová.

Celý text v angličtině máte k dispozici ZDE

Rakousko přitom zpočátku migrační krize patřilo k největším kritikům přísných „protiimigračních“ opatření zavedených v sousedním Maďarsku. Nakonec však samo uzavřelo hranice a zavedlo hraniční kontroly. V uplatňování dalších restriktivních opatření s cílem omezit migrační vlnu ale pokračuje i nadále. Po vzoru Německa rakouské úřady zavedou tzv. seznam bezpečných zemí, ze kterých budou moci napříště bez prodlení posílat jejich občany zpátky domů. Konkrétně se jedná o Maroko, Alžírsko, Tunisko, Gruzii, Mongolsko a Ghanu. Další země na seznam patrně v blízké budoucnosti přibudou.

V Německu se rovněž Rakousko inspirovalo stran přepravování neúspěšných žadatelů o azyl, kteří budou podle informací vlády deportováni na palubách vojenských letadel. Vláda uvažuje i o nasazení armády na hranicích v rámci pohraničních hlídek. Ministr Hans Peter Doskozil se nechal slyšet, že se dokonce uvažuje o zvyšování podílu dobrovolnických občanských hlídek, které by se mohly na hlídání hranic ve větším měřítku podílet. „Musíme se na to připravit co nejdříve to bude možné. Čas se krátí každým dnem,“ poznamenal Doskozil.

Jak poznamenává internetový server Breitbart, motivovat nežádoucí migranty k odchodu ze země pomocí finanční odměny není ničím novým. S podobným nápadem přišli v sedmdesátých letech britští konzervativci a aktuálně jsou nabízeny peníze „na odchodnou“ také neúspěšným žadatelům o azyl v Norsku. Migranti si mohou zažádat o státní podporu ve výši deseti tisíc dolarů na rodinu a navíc obdrží každý člen rodiny jednosměrnou letenku zdarma. „Norská vláda usoudila, že ji v dlouhodobém horizontu vyjde levněji darovat migrantům jednorázovou finanční podporu než je často několik let podporovat prostřednictvím balíčku sociálních dávek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 63 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

22:38 Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

Existují odhady, podle kterých bude už za dvacet let každé druhé dítě v Česku ze zkumavky. Mladý kře…