Tunel Blanka: Další problém

9. 2. 2016 7:41

Největší český tunel Blanka v Praze je již v provozu, trápí však právníky. ČKD Praha DIZ požaduje totiž po hlavním městě 628,5 milionu korun. Jak zjistily Lidové noviny, část z této pohledávky by měla skončit na účtě ruského podnikatele Igora Kima.

Tunel Blanka: Další problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Otevřeno !

Fakturu vystavila společnost za provedené práce na Blance, což město rozporuje. Z faktury zároveň vyplývá, že o peníze se zajímá Expobank CZ, jež patří právě Kimovi. Na faktuře se totiž lze dočíst, že konto sice patří ČKD, ale pohledávka je zastavena ve prospěch společnosti Expobank CZ.

Jak LN uvádí, firma si od Kimovy banky Expobank CZ půjčila stovky milionů korun a následně zastavila více majetku než jen spornou pohledávku. „Je pravděpodobné, že právě proplacená faktura za Blanku bude první zástavou, která se použije na umoření dluhu. Podivné je, že političtí reprezentanti hlavního města o zastavení pohledávky podle svých slov nevěděli,“ píše server.

Mluvčí skupiny Jan Rachota se k celému případu nechtěl vyjadřovat s tím, že obchodní záležitosti ČKD Praha DIZ jsou chráněny obchodním tajemstvím. Více neřekla ani mluvčí banky Alena Nováková. „Vztahy s klienty banka zásadně nekomentuje,“ řekla. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 8 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

22:38 Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

Existují odhady, podle kterých bude už za dvacet let každé druhé dítě v Česku ze zkumavky. Mladý kře…