Tvrdé boje o syrskou Palmýru nekončí. Zahynul voják ruských speciálních sil

25. 3. 2016 12:48

Syrská armáda s hrdlořezy z Islámského státu dál bojuje o historický klenot - město Palmýru. Informuje o tom ČTK. Při bojích zahynul důstojník ruských speciálních sil.

Tvrdé boje o syrskou Palmýru nekončí. Zahynul voják ruských speciálních sil
Foto: M.Kutilová
Popisek: Na hranicích s IS

V syrské Palmýře - archeologickém klenotu - pokračují tvrdé boje. Armáda Bašara Asada na krátkou dobu pronikla přímo do města, ale fanatikům z Islámského státu se podařilo obnovit svou kontrolu nad lokalitou. Asadova armáda tak zatím především dokončuje obklíčení města.

„Ruská média dnes potvrdila, že během čtvrtečních bojů zahynul u Palmýry důstojník ruských speciálních sil, který naváděl ruské bombardéry na teroristické cíle. Rusko nasadilo své letectvo do bojů v Sýrii loni na podzim, nedávno ale prezident Vladimir Putin nařídil část kontingentu stáhnout. V Sýrii zůstaly posádky, které mají zajišťovat dohled nad plněním příměří, a také poradci," píše ČTK.

O Palmýru, která je zahrnutá ba seznamu světového dědictví UNESCO se bojuje od 7. března. Potom, co město stojící uprostřed pouště obsadili muslimští radikálové, zničili dva slavné chrámy - Belův a Baal-Šaminův.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…