Assange popisuje složitou situaci serveru WikiLeaks, který je i nadále všemi vládami ostrakizován. Útoky prý přicházejí ze všech stran a v rámci bankovní blokády navíc přišel tým spravující WikiLeaks o 90 % svých financí. „Našim zaměstnancům jsme v důsledku toho museli snížit plat o 40 %. Naštěstí nebylo nutné nikoho propustit. Jsem pyšný na to, že to i v tak ztížených podmínkách zvládáme. V podstatě je WikiLeaks taková druhá Kuba. Také musíme čelit 24 hodin denně nástrahám blokády a v rámci možností pokračujeme dál,“ konstatuje Assange, jehož tým žije především z peněz poskytnutých od dárců z celého světa. Většina z těchto peněžitých darů jde na zabezpečení souborů proti útokům hackerů, ale také na právní ochranu.
Vyplývá z logiky věci, že v rozhovoru s německým týdeníkem je hlavním tématem špehování německých politiků americkými zpravodajci. V německých médiích všeobecně panuje dojem, že kancléřka Angela Merkelová reagovala na zveřejněné informace málo důrazně. „Nakonec asi došla k závěru, že Američané se stejně nezmění. V každém případě je smutné sledovat, jak ona i její kolegové vypadají před Američany slabě a nejistě. Raději tuto kauzu vůbec neřeší. Američané po dlouhá léta sbírali rozhovory 125 vrcholných německých politiků. Když bude Washington chtít kabinet Merkelové položit, kdykoli může tyto materiály nabídnout novinářům,“ říká Assange.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro