USA vyslaly světu vzkaz. Raketový

26. 2. 2016 16:45

Spojené státy uskutečnily v noci na pátek test mezikontinentální balistické rakety. Informuje o tom ČTK s odvoláním na zahraniční zdroje. Jde o jasný vzkaz světu, že jejich jaderný arzenál je stále spolehlivý. Na veřejnost totiž v nedávné době pronikly informace o určité zastaralosti amerického raketového arzenálu.

USA vyslaly světu vzkaz. Raketový
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

„Americká armáda uskutečnila v noci na pátek test mezikontinentální balistické rakety Minuteman III, která vzlétla z kalifornské letecké základny a dopadla v jižním Tichomoří. Podle agentury Reuters tak Spojené státy chtějí ukázat spolehlivost svého jaderného arzenálu v době, kdy vzrůstá vojenské napětí se zeměmi jako Rusko a Severní Korea,“ píše ČTK.

Celou zprávu naleznete zde.

Náměstek ministra obrany USA Robert Work novináčům řekl, že nejde zdaleka o první test v posledních letech. Spojené státy se snaží ukázat konkurentům, jako jsou Rusko nebo Čína, že se s nimi stále musí počítat. Odpálená střela skončila v plánovaném místě v moři 6 500 kilometrů daleko. Po půlhodině letu.

Minuteman III je přitom poměrně zastaralá raketa z roku 1970, ale podle všeho stále slouží. Spojené státy mají na různých pozicích rozmístěno více než 400 takovýchto raket. Nasazení modernější zbraně tohoto typu je ale plánováno až na rok 2030.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česko je protektorátem Německa. Druhou světovou vyhráli nacisté, EU je jejich projekt. Hovořili jsme s kandidátem, který zpochybňuje prezidentskou volbu a možná o něm ještě hodně uslyšíme

11:08 Česko je protektorátem Německa. Druhou světovou vyhráli nacisté, EU je jejich projekt. Hovořili jsme s kandidátem, který zpochybňuje prezidentskou volbu a možná o něm ještě hodně uslyšíme

REPORTÁŽ ParlamentníListy.cz se jako jediné médium zúčastnily tiskové konference Josefa Tomana, muže…