„Hlavní problém posledního odvysílaného dílu z cyklu České století je ten, že v chvályhodné snaze po demytizaci a ,odmramorování´ Václava Havla vychylují autoři kyvadlo příliš na opačnou stranu. Jejich Havel je politováníhodná postava, která se zajíká, neví, co s rukama, není schopna pronést souvislou větu, většinu projevů musí číst z papíru, dementně se směje, protiřečí si, neví, co chce, a při jednáních s politickými soupeři je apatický, zaskočený, nepřipravený a především defenzivní," píše autor.
Seriál České století režíruje pro ČT režisér Robert Sedláček, kterému prezident Miloš Zeman udělil státní vyznamenání, načež si pro něj umělec přišel na Pražský hrad v mikině.
Podívejte se sami na epizodu seriálu ČT, o které je řeč
Zídek uznává, že to tvůrci neměli úplně snadné, neboť Havla mají lidé ještě v živé paměti, ale i tak ho velmi zarazilo, jak špatný scénář zřejmě byl napsán k Havlově postavě. Chabě prý působili i ostatní ,revolucionáři´. Naproti tomu představitelé komunistické moci jako expremiér Ladislav Adamec a jeho poradce Oskar Krejčí byli ztvárněni jako suverénní a chytří politici. Rozdíl v podání Havla a Krejčího je prý dokonce tak velký, že se ze seriálu zdá, jako by bylo lepší, kdyby se stal prezidentem Krejčí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp