Udivená Němcová: Nevěděla jsem, že Kuba byl u Zemana. Zeptám se ho

30. 7. 2013 6:53

Martin Kuba, který po rezignaci Petra Nečase řídí ODS, se o víkendu sešel s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Jiřím Rusnokem. Jeho strana přitom na vládu a prezidenta pravidelně sesílá hromy a blesky. Hlavním kritikem je Miroslava Němcová, kterou si pravice neoficiálně vybrala za svou kandidátku do čela vlády, ovšem prezident raději sáhl po nestraníku Rusnokovi. Němcová však prý o Kubově akci nic nevěděla.

Udivená Němcová: Nevěděla jsem, že Kuba byl u Zemana. Zeptám se ho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Martin Kuba

Důvodem jednání oficiálně nebyl vztah ODS k nové vládě. Kuba byl do Lán pozván s několika dalšími experty k diskusi o energetické situaci a cenách energií. K tomu má Kuba blízko jako bývalý ministr průmyslu a obchodu. Prezident Zeman se však fotografií ze schůzky, vyobrazující jeho právě s Kubou vedle sebe, neprodleně pochlubil na svém Twitteru.

Ačkoliv k fotografii uvedl popisek „Téma energetické situace v ČR a cen energií jsem diskutoval dnes v Lánech s mým týmem expertů", okamžitě se objevily spekulace, o čem s Kubou vlastně jednali. Již za necelé dva týdny se totiž má hlasovat o důvěře vládě Jiřího Rusnoka, a kabinet stále nemá zajištěnou většinu. Původně beznadějná situace se však obrací, po vstřícném vystoupení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky by vláda mohla mít šanci, pokud by část poslanců ODS opustila sál a snížila kvorum.

V tomto kontextu působí zajímavě i fakt, že předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, kterou si pravice vybrala jako svou kandidátku na premiérku, o Kubově návštěvě u prezidenta prý vůbec nevěděla. „Nevěděla jsem o tom,“ uvedla podle Lidových novin stručně s tím, že se na celou věc Kuby zeptá, až jej dnes uvidí.

Kubova návštěva navíc není jediným signálem, že by ODS nemusela být v odporu vůči nové vládě tak kategorická. Na rozdíl od TOP 09, která je jednoznačně proti kabinetu, se prý v ODS objevuje výrazně měkčí postoj. Navíc již vládu ocenil bývalý prezident a zakladatel strany Václav Klaus, který má i mezi poslanci stále řadu příznivců. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

18:51 Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Zimola sepsal nový program ČSSD

Vzhůru do hospod, na fotbal a na vesnické tancovačky! Exhejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola sepsal…