Udivená Němcová: Nevěděla jsem, že Kuba byl u Zemana. Zeptám se ho

30. 7. 2013 6:53

Martin Kuba, který po rezignaci Petra Nečase řídí ODS, se o víkendu sešel s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Jiřím Rusnokem. Jeho strana přitom na vládu a prezidenta pravidelně sesílá hromy a blesky. Hlavním kritikem je Miroslava Němcová, kterou si pravice neoficiálně vybrala za svou kandidátku do čela vlády, ovšem prezident raději sáhl po nestraníku Rusnokovi. Němcová však prý o Kubově akci nic nevěděla.

Udivená Němcová: Nevěděla jsem, že Kuba byl u Zemana. Zeptám se ho
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Martin Kuba

Důvodem jednání oficiálně nebyl vztah ODS k nové vládě. Kuba byl do Lán pozván s několika dalšími experty k diskusi o energetické situaci a cenách energií. K tomu má Kuba blízko jako bývalý ministr průmyslu a obchodu. Prezident Zeman se však fotografií ze schůzky, vyobrazující jeho právě s Kubou vedle sebe, neprodleně pochlubil na svém Twitteru.

Ačkoliv k fotografii uvedl popisek „Téma energetické situace v ČR a cen energií jsem diskutoval dnes v Lánech s mým týmem expertů", okamžitě se objevily spekulace, o čem s Kubou vlastně jednali. Již za necelé dva týdny se totiž má hlasovat o důvěře vládě Jiřího Rusnoka, a kabinet stále nemá zajištěnou většinu. Původně beznadějná situace se však obrací, po vstřícném vystoupení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky by vláda mohla mít šanci, pokud by část poslanců ODS opustila sál a snížila kvorum.

V tomto kontextu působí zajímavě i fakt, že předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, kterou si pravice vybrala jako svou kandidátku na premiérku, o Kubově návštěvě u prezidenta prý vůbec nevěděla. „Nevěděla jsem o tom,“ uvedla podle Lidových novin stručně s tím, že se na celou věc Kuby zeptá, až jej dnes uvidí.

Kubova návštěva navíc není jediným signálem, že by ODS nemusela být v odporu vůči nové vládě tak kategorická. Na rozdíl od TOP 09, která je jednoznačně proti kabinetu, se prý v ODS objevuje výrazně měkčí postoj. Navíc již vládu ocenil bývalý prezident a zakladatel strany Václav Klaus, který má i mezi poslanci stále řadu příznivců. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

21:09 Eurosvazáci táhnou do války. Přitom nemají lidi, techniku, vůbec nic. Analytik Koller plasticky vylíčil katastrofu, která nás čeká

Vojenský analytik Martin Koller tentokrát ve své analýze pro ParlamentníListy.cz rozebírá reálnost p…