Udržujte vzdálenost vůči cizincům, poradila politička Němkám. Imigrantům prý musíme cosi vysvětlit

6. 1. 2016 7:32

Ve snaze předcházet sexuálním útokům podobným těm, které se ve městě staly na silvestra, by měly ženy přijmout „kodex chování“. Na krizovém mítinku věnovaném silvestrovským sexuálním útokům to prohlásila primátorka Kolína nad Rýnem Henriette Rekerová. Informoval o tom web britského listu The Independent, překlad článku přinesly Britské listy.

Udržujte vzdálenost vůči cizincům, poradila politička Němkám. Imigrantům prý musíme cosi vysvětlit
Foto: Peter Števkov
Popisek: Pochod imigrantů

Německá policie nyní vyšetřuje události, při nichž na ženy na ulici mělo o silvestrovské noci zaútočit tisíc mužů prý severoafrického původu.

„Je důležité předcházet takovým incidentům,“ měla prohlásit Rekerová. Stížnosti na sexuální útoky se objevily také v Hamburku.

Celý text je ZDE

Krizový tým Kolína nad Rýnem tvrdí, že preventivní opatření by měla zahrnovat kodex chování pro mladé ženy a dívky, a Rekerová prohlásila, že již existující kodex bude aktualizován online.

Navrhovaný kodex zahrnuje doporučení jako udržovat bezpečnou vzdálenost vůči cizincům, držet se vlastní skupiny, požádat kolemjdoucí o pomoc, zásah nebo svědectví nebo informovat policii, pokud se stanete obětí takového útoku.

Nicméně lidé vyjadřují frustraci z toho, že se pozornost zaměřuje na oběti místo na pachatele.

Útočníci jsou policií popisováni jako Severoafričané arabského vzhledu, kteří přicestovali do města před dvěma roky a policie je dobře zná.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 81 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

13:26 VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT

V pátek odpoledne do Prahy přijel v rámci každoročního cvičení jednotek NATO Saber Strike konvoj ame…