Hauer prý do Oděsy jezdí často, za posledních šest let je tam prý asi po třicáté. V minulých letech zde prý nikdo neřešil žádné Rusko či separatismus. V pátek druhého května šel prý z nákupu po ulici v centru města, když se z ničeho nic vynořila z boční ulice masa 200 až 300 lidí. Mladí lidé v maskáčích podle něj pochodovali organizovaně pod zřejmým velením jednoho z nich a byli ozbrojeni holemi, řetězy, štíty, ale též noži. Prakticky všichni byli navíc maskovaní.
O rozporných informacích o incidentu jsme psali již včera.
Dav lidí s rudými páskami na rukou měl při pochodu skandovat „Berkut“ a „fašismus neprojde“. Hned za nimi měla pochodovat po zuby ozbrojená milice. Mířili na hlavní náměstí, kde se měli sejít fanoušci místního fotbalového klubu, kteří by pak kolektivně odešli na stadion, kde se navečer měl hrát ligový zápas s Charkovem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jav