Ukažme, že nás nezastaví! Úsvit a Blok proti islámu prý mají problém s jedním starostou

19. 3. 2016 21:56

Úsvit - Národní koalice a Blok proti islámu si na svém webu stěžují na aktivity starosty Benešova nad Ploučnicí Filipa Ušáka. Kvůli němu prý museli změnit místo debaty Stop imigraci!.

Ukažme, že nás nezastaví! Úsvit a Blok proti islámu prý mají problém s jedním starostou
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předseda strany Úsvit - Národní koalice Miroslav Lidinský

Beseda se původně měla uskutečnit v městském kině. „Nově se sejdeme v hotelu Jelen. Prosím, pozvěte přátele, ať ukážeme, že nás nezastaví,“ píší na svém webu za Úsvit Miroslav Lidinský a Marek Černoch a za Blok proti islámu Martin Konvička a Petr Hampl. „Brusel je nám na nic, chceme ochranu hranic,“ tak zní podtitul besedy. Debaty se budou konat v celém Ústeckém kraji v průběhu března až května.

„Chcete slyšet pravdu o nelegální imigraci v ČR, radikálním islámu u nás i na Blízkém východě, a především o tom, co dělat, když naše vláda nekoná? Jak je to s azylovými tábory? Jakým způsobem chránit naše hranice? Přijďte s námi diskutovat,“ zvou pořadatelé.

Původní text ZDE.

Předsedkyně Bloku proti islámu pro Ústecký kraj Iva Procházková poté zaslala médiím k celému sporu své prohlášení. „Pan starosta, který se netají svými sympatiemi k muslimům, otevřeně nazývá debatu Úsvitu s BPI a BPI Ústeckého kraje sletem fašistů,“ poznamenává s tím, že starosta zjevně nemá ponětí o aktivitách sdružení, neboť ani jednu z nich nelze nazvat fašistickou. 

„Naproti tomu vidíme jasné porušování lidských práv na straně jím protežovaných muslimů. Pan starosta bude z naší straně konfrontován se svými prohlášeními a vyzván k vydání písemného stanoviska k podezření ze spáchání trestného činu pomluvy z jeho strany, které bude dále použito, spolu s kopií příslušného článku, k řešení vzniklé protiprávní situace. BPI ÚK i Úsvit s BPI se distancují od jakýchkoli projevů propagace ideologií potlačujících lidská práva a svobody,“ poznamenala Procházková.

Celé prohlášení Ivy Procházkové:

Prohlášení Bloku proti islámu Ústecký kraj, k pomlouvačné, a dehonestující kampani vedené starostou města Benešov nad Ploučnicí Filipem Ušákem.:

Pan starosta, který se netají svými sympatiemi k muslimům ( FB skupina "Nevadí mi mešity"), otevřeně nazývá Debatu Úsvitu s BPI a BPI Ústeckého kraje sletem fašistů. Také jsme v jeho článku několikrát my samotní nazváni fašisty. Svolává policii, aby se lidé podle jeho slov "cítili ve městě bezpečně". Pan starosta zjevně nemá ponětí ani o aktivitách Úsvitu s BPI, ani BPI spolku, protože ani jedinou z nich nelze nazvat fašistickou, Naproti tomu vidíme jasné porušování lidských práv na straně jím protežovaných muslimů. Pan starosta bude z naší straně konfrontován se svými prohlášeními, a vyzván k vydání písemného stanoviska k podezření ze spáchání trestného činu pomluvy z jeho strany, které bude dále použito, spolu s kopií příslušného článku, k řešení vzniklé protiprávní situace.

BPI ÚK i Úsvit s BPI se distancují od jakýchkoli projevů propagace ideologií potlačujících lidská práva a svobody.

Iva Procházková, předsedkyně BPI Ústecký kraj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

20:42 Němci moc nevědí, co je Schulz zač, vysvětluje znalec Kechlibar raketový růst popularity. Zatím prý mají radost, že je úplně jiný než chladná Merkelová

ROZHOVOR Kandidát SPD na kancléře Martin Schulz těží ze své novoty na scéně, ale do voleb schází ješ…