Ukrajina vážně plánuje vojensky obsadit Krym. Ministr vnitra k tomu řekl více

27. 2. 2016 12:33

Ukrajina chce získat zpět Krym za pomoci vojenské síly, řekl prý ve vysílání ukrajinské televize 1+1 ministr vnitra Arsen Avakov. Informoval o tom server Prvnizpravy.cz.

Ukrajina vážně plánuje vojensky obsadit Krym. Ministr vnitra k tomu řekl více
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Ukrajina

Televizní pořad „Právo vědět“ na zmíněném televizním kanálu byl věnován událostem na Krymu, které skončily referendem o odtržení z Ukrajiny a vstupu do Ruské federace.

„Nyní nemáme nic. Potřebujeme novou armádu, novou Národní gardu a nové policejní síly. Nyní se zabýváme stavem Ukrajiny. Musíme udělat všechno znovu, a pak, díky naší vůli, bude Krym zase náš, o tom nemám pochyb,“ sliboval Avakov.

Celý text je ZDE

Dodal, že ukrajinské úřady spolu s Mustafem Cemilem a Refatem Čubarovem, vůdcem Krymských Tatarů a předsedou Medžlisu krymských Tatarů, pracují na vytvoření speciálních jednotek, začleněných do Národní gardy . „Tento projekt je připraven a pomůže k návratu na Krym,“ zdůraznil ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov.

Server také připomíná, že již v polovině prosince 2015 podle ukrajinského prezidenta krymský Tatar Mustafa Cemil navštívil Turecko. V návaznosti na tuto návštěvu, řekl, že se zřídila na hranicích s Krymem vojenská jednotka domobrany složená z muslimů, finančně by mělo se zajištěním jejího chodu pomoci Turecko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Indoktrinace dětí! Otec, který odmítl poslat dceru do školy na multikulti přednášku, prozradil u Plesla šokující novinku

17:17 VIDEO Indoktrinace dětí! Otec, který odmítl poslat dceru do školy na multikulti přednášku, prozradil u Plesla šokující novinku

Hynek Charous, rodič, který se dostal do sporu se školou v Brně kvůli jejímu multikulturnímu program…