Unesli nám svobodu, svázali ji a zmlátili. To, co dnes vládne v Bruselu, lze srovnat s Hitlerem a Stalinem, varuje bloger

14. 1. 2016 6:35

Blogger a místopředseda Strany svobodných občanů František Matějka varuje před cenzurou a ztrátou svobody. Současné mazání komentářů, webů a stránek na sociálních sítích je podle něj jen krok od pálení knih a zbavování se nepohodlných lidí.

Unesli nám svobodu, svázali ji a zmlátili. To, co dnes vládne v Bruselu, lze srovnat s Hitlerem a Stalinem, varuje bloger
Foto: facebook
Popisek: František Matějka

Matějka píše, že v současnosti přicházíme o svobodu slova, která se pomalu ale jistě vytrácí v obrovském množství prázdného tlachání o „svobodě, demokracii a právu“, což je znakem většiny vládnoucích politiků. Evropskou komisi a vedoucí politiky členských zemí EU přirovnává k „největším diktátorům minulého století“.

EU podle něj udělala v minulosti mnoho chyb, mezi které patří především podpora nepokojů v Africe, na Blízkém východě i na Ukrajině. „Přišla ekonomická imigrační vlna. Ne uprchlická, imigrační. To je jiná hra na jiném hřišti,“ tvrdí Matějka a dodává, že kancléřka Merkelová společně s několika severskými státy „otevřela náruč nelegálním imigrantům“. A když se ve spojení s tímto prohlášením „vykašlaly“ hraniční státy EU na ochranu svých hranic a nechaly svoje bezpečnostní složky doprovázet migranty až na hranice dalších států, vznikl velmi nebezpečný koktejl.

Navíc došlo k několika teroristickým útokům, které „politici účelově bagatelizovali“, a spolu s nimi i obecně vzrostlo násilí v Evropě.

Celý text zde

EU se najednou znelíbila nová polská vláda, kteru okamžitě i přes demokratickou cestu, kterou se dostala k moci, označila za nedemokratickou. Kvóty také nedopadly, jak původně měly, a vše vyústilo v události silvestrovské noci roku 2015, kdy se přes mnoho evropských měst přelila nevídaná vlna násilí, po které se na několik dní mediálně i politicky slehla zem.

„Pokud snad někdo očekával zpytování svědomí a snahu o skutečnou nápravu, nebo snad dokonce hromadné rezignace politiků, je snílek,“ tvrdí Matějka. „Vše, co se odehrává teď, je, jak kdybyste znásilněné ženě řekli, že si za to může sama, protože byla na blbém místě a blbě oblečená. A udělili jí za to trest.“

Politici totiž místo toho aby se jali situaci řešit a přijali odpovědnost, začali ukazovat prstem všude, kam se jim zlíbilo. „Znovu slyším slova o rasistech, xenofobech a homofobech,“ píše Matějka s tím, že státy najednou dávají vinu za násilí jim.

„Německý (!) ministr spravedlnosti Heiko Maas dokonce prohlásil, že ‚sociální sítě budou monitorovány a nežádoucí obsah bude do 24 hod odstraněn‘. Opět jsem si vzpomněl na Josepha Goebbelse, Georga Orwella, Miladu Horákovou nebo mlíkaře ze Skřivánků na niti,“ píše Matějka.

„Unesli nám svobodu slova, svázali ji, zmlátili a chystají pro ni detenci,“ tvrdí Matějka a dodává, že je na lidech mediálně činných, aby se nebáli a svobodu slova uchránili. „Jestli to neustojíte teď, nakročíte nenávratně do doby, kdy bez mrknutí oka zazdí i vás a nebude už nikdo, kdo by se vás zastal.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z Hradu zahřmělo na Českou televizi

11:45 Z Hradu zahřmělo na Českou televizi

Před novináře dnes předstoupil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, aby se vyjádřil k aktuá…