Uniklé odpolechy Hiillary Clintonové jsou čím dál větší skandál. Už došlo i na tajné skutečnosti

30. 1. 2016 13:57

Demokratická kandidátka na prezidentku USA Hillary Clintonová má další problém. Vyšlo najevo, že v pozici ministryně zahraničí posílala soukromým e-mailem i zprávy, které byly později označeny za tajné. Zákon sice nic takového nezakazuje, ale Clintonová byla nejednou nařčena, že tímto svým neuváženým postupem ohrozila národní bezpečnost. Její volební štáb teď zuří.

Uniklé odpolechy Hiillary Clintonové jsou čím dál větší skandál. Už došlo i na tajné skutečnosti
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

„Americké ministerstvo zahraničí uvedlo, že nejméně 22 e-mailů, které odeslala Hillary Clintonová z nezabezpečeného domácího serveru v době, kdy vedla ministerstvo, obsahovalo tajné informace. Z toho důvody nemohou být tyto e-maily zveřejněny. Mluvčí ministerstva John Kerby nicméně připustil, že v době odeslání nebyly tyto zprávy považovány za tajné,“ píše ČTK.

Zpráva je o to pikantnější, že k jejímu zveřejnění došlo krátce před hlasování ve státě Iowa, kde Clintonová bojuje o nominaci na prezidentku se senátorem Berniem Sandersem. Jejich souboj je velmi těsný. Štáb Clintonové je proto rozpálen takřka doběla. „Vypadá to jako utajovací amok,“ uvedli v prohlášení.

Celou zprávu naleznete zde

Proč tak ostrá slova? Mimo jiné i proto, že ministerstvo z nařízení soudu postupně zveřejňuje komunikaci někdejší ministryně, kterou posílala soukromou poštou, přičemž citlivé informace jsou z e-mailů odstraněny. Zatím poslední várka zpráv je prý ale natolik citlivá, že je nelze zveřjnit ani částečně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

13:44 Obrovská arogance a pošlapání rovnosti všech členů EU! Premiér Babiš se u nás ostře pustil do Martina Schulze a dodal něco, z čeho Merkelová nebude mít radost...

Předseda německé SPD Martin Schulz řekl, že chce, aby existovala evropská ústavní smlouva, která vyt…